8 tipů pro nový úspěch restaurace

8 tipů pro nový úspěch restaurace

obchodní tipy pro nové majitele restaurací

Zveřejněno Michael Elkins dne November 21, 2017

Noví majitelé restaurací, hospůdek, sousedních restaurací a dalších podniků spojených s potravinami mají mnoho různých přístupů k kuchyni a vytvářejí pro své zákazníky přitažlivou atmosféru. První pravidlo se však vždy vztahuje na každý kulinářský provoz - provozujete firmu. Bez ohledu na to, jak máte rádi jídlo, vaření nebo interakci se zákazníky, musíte řídit operaci s dobrými obchodními praktikami, abyste uspěli.

Nejlepší potraviny dělají jídelní servis vypadat snadno, protože majitelé nebo manažeři se připravují, jako by šli do bitvy. Posláním je poskytnout každému zákazníkovi velkou zkušenost, která zahrnuje vytvoření správné atmosféry v jídelně, povzbuzování kamarády mezi hosty a poskytování skvělého jídla. Osm tipů pro správu nové firmy obsahuje následující doporučení:

1. Vyšetřování obchodních aspektů otevření nové restaurace

Existuje mnoho obchodních podrobností, které je třeba naplánovat před otevřením dveří a není možné je pokrýt všemi na obecném stanovišti - zejména těch, které by se uplatňovaly kdekoli na světě. Nicméně náklady a umístění jsou kritické všude. Budete muset zkoumat právní požadavky na otevření tohoto druhu podnikání, kde plánujete provozovat. Mezi klíčové otázky výzkumu patří:

 • Jaké pojištění je nutné a co se doporučuje pro vaši konkrétní činnost?
 • Jaká povolení, licence a registrace jsou nezbytná, jako například získání povolení ke sběru daní z prodeje, nárok na zdravotní licence, registrace za účelem podávání alkoholu a registrace u vládních agentur?
 • ERP a CRM software dokáže automatizovat řadu úkolů a zvýšit tržby, takže se musíte rozhodnout, zda automatizovat vaši firmu nebo ji ručně spravovat.
 • Jak budete spravovat vaše účetní, mzdové a výkazní povinnosti?
 • Jaké bezpečnostní problémy budete čelit?
 • Budete podávat alkohol, víno a / nebo pivo? Jak zajistíte dodržování právních předpisů a zabráníte tak odpovědnosti?

2. Výběr tématu a kulinářské koncepce

Výběrem rozpoznatelného tématu, koncepce a poslání mise pomůžete přilákat preferovaný profil zákazníka bez ohledu na to, zda je to ležérní hosté, klubové hoppingové městské singly, milovníci sportu, obyvatelé sousedů, rodinní hosté, znalci jídel nebo obchodní dav.

3. Podpora vašeho podnikání v sociálních médiích

Dnešní podniky související s potravinami čelí novým výzvám, které povzbuzují doporučení typu word-of-mouth, které jsou základem pro stravovací zařízení po generace. Tyto doporučení se dnes často dělají digitálně a zákazníci konzultují internetové stránky pro prohlídky restaurací, sociální média a platformy třetích stran, aby se rozhodli, kde budou chtít. Proto by vaše firma měla vytvořit silnou online přítomnost.

4. Poskytnutí volitelných objednávkových možností

Zákazníci dnes často vyhledávají stravovací zařízení na svých telefonech, takže zveřejňování nabídky online je kritické. Vytvoření speciálního prostoru pro umístění odchozích objednávek může také zefektivnit operace a urychlit službu.

Více restaurací nyní nabízejí rozšířené možnosti objednávání, jako jsou například internetové objednávky, telefonní objednávky a objednávky na stole. Čím více zákazníků si může objednat, tím rychlejší budou výnosy.

5. Udržujte proud s kulinářskými a marketingovými trendy

Mnoho nových majitelů má jasný kulinářský koncept v mysli, ale opakovat první pravidlo, vaše kulinářské operace je podnikání. Na velmi základní úrovni bude Váš obchodní úspěch záviset na spokojenosti řady zákazníků, protože ve společných restauracích jsou lidé s různým vkusem.

To znamená, že důvtipný restauratér bude obsahovat zboží s různými cenami, zdravé stravovací alternativy a speciální objednávky pro patrony se speciálními dietami.

Stravovací trendy se rychle vyvíjejí a dnešní hosté často požadují zdravější položky menu, vlastní přípravu a informace o tom, odkud pocházejí. Trend mezi farmami a tabulemi je důležitý, proto se snažte najít místní dodavatele, pokud je to možné. Měli byste zkoumat národní, mezinárodní a místní jídelní trendy, abyste našli nejlepší možnosti pro koncepci, prostor a profil zákazníků.

Zjistěte, jaké jídelní možnosti jsou k dispozici ve vaší oblasti a snažte se navrhnout nabídku, která rezonuje s místními obyvateli, ale nabízí něco jedinečného, ​​že konkurenti neposkytují nebo nebudou nabízet.

6. Vytvoření organizované operace

Vaše jídelna - bez ohledu na kuchyň nebo jídelní koncept - často funguje na ostré ziskové marži, takže je důležité kontrolovat zásoby, plýtvání, krádež, velikost porcí a špatné hospodaření. Každá položka v nabídce musí být rozdělena podle složek a ceněna podle aktuálních cen. Postupné zvyšování cen může efektivně přeměnit ziskové položky na položky, které ztrácejí peníze, pokud pravidelně neaktualizujete své náklady. Malé zvýšení cen zákazníkům je snadnější, než větší, zřídka se zvyšují ceny.

Minimalizace odpadu přímo ovlivňuje vaše podnikání, protože každý odpad snižuje váš zisk přímo. Není možné vyhnout se veškerému odpadu, ale je důležité sledovat situaci a zjistit, jak vzniká odpad. Pokud vaši kuchaři, kuchaři nebo zaměstnanci kuchyně dělají příliš mnoho chyb nebo porcí, které jsou příliš velké, je třeba provést nápravná opatření.

Uspořádání vaší operace může znamenat ziskové obchody okrajové a vysoce výkonné podniky nesmírně lukrativní. Pokračující organizace je nezbytná, protože kulinářské trendy se vyvíjejí tak rychle. To je důvod, proč jsou důležité přesné účetnictví, efektivní řízení zásob, kontrola porce a detekce odcizení a odpady.

Proaktivní techniky řízení mohou také snížit mzdové náklady tím, že zaměstnanci budou efektivněji naplánovat pracovníky a pracovníky v rámci dalšího výcviku, takže bude zapotřebí méně pracovníků.

7. Řízení personálu FOH a BOH

Řídící pracovníci jsou často největším problémem, s nímž bude restauratér čelit. Proto je důležité zřídit řetězec řízení jak pro front-of-house (FOH), tak i pro back-of-the-house (BOH). Úspěšní restaurátoři chápou, že jejich zaměstnanci jsou rozhodující, protože přímo komunikují se zákazníky a připravují jídlo.

Vaše potřeby personálu se budou měnit v závislosti na sezóně, speciálních událostech, počasí, místních festivalech, počtu turistů a dalších faktorech. Na vybudování úspěšného kulinářského podnikání by mohlo být nutné nalézt a vyškolet správný personál, zaměstnávat sezónní zaměstnance a zajistit dočasné pracovníky v mimořádných situacích.

Existují také technické podrobnosti o platu, dávkách, zdravotním pojištění a plánování, které je třeba zvážit. Obraťte se na místní sdružení restaurací, kde naleznete tipy ohledně plánování, správy mzdových plateb a splnění požadavků na regulaci zaměstnanců.

8. Budování alternativních příjmových toků

Počet míst, míra obratu a rychlost plnění objednávek zákazníků často omezují provoz potravin a jejich příjmový potenciál. To je důvod, proč tolik potravinářských podnikatelů vytváří pro své podnikání další příjmy. Tyto zahrnují:

 • Občerstvení v areálu a mimo něj
 • Příkazy k přepravě
 • Dříve připravená jídla pro rychlé vyzvednutí, jako jsou obědové balíčky, sendviče atd.
 • Balené, konzervované a balené potraviny
 • Služby doručování
 • Rekvizity poháněné jízdenky
 • Prodej zboží, který může zahrnovat kuchařské dodávky a vybavení, oblečení s logem společnosti, turistické memorabilie a místní sportovní týmové položky
 • Hostující strany, schůzky a speciální akce, jako jsou degustace jídel a vín
 • Potravinové nákladní automobily, které se budou pohybovat v různých čtvrtích a rozšíříte dosah
 • Prodej zboží, který může zahrnovat kuchařské dodávky a vybavení, oblečení s logem společnosti, turistické memorabilie a místní sportovní týmové položky
 • Prodej pečiva, dezertů a chleba

To jsou jen některé z kritických oblastí, které musíte zvážit při otevření nové restaurace. Nemůžete dělat všechno sami, takže budete muset zavést účetní a softwarové systémy pro automatizaci vedení záznamů, vyplňování přehledů a sledování výkonnosti podniku.

Je důležité identifikovat kompetentní zaměstnance, aby delegovali odpovědnost za řízení jak v přední, tak v zákulisí. Vítejte v blogu Restaurant Success, kde najdete důležité informace o otevření a správě vaší firmy.

Stáhněte si Waiterio pro vaši restauraci
Stažení