8 wskazówek dotyczących sukcesu restauracji

8 wskazówek dotyczących sukcesu restauracji

wskazówki biznesowe dla nowych właścicieli restauracji

Dodane przez Michael Elkins November 25, 2017

Nowi właściciele restauracji, tawern, okolicznych restauracji i innych firm związanych z żywnością mają wiele różnych podejść do kuchni i tworzą atrakcyjną atmosferę dla swoich klientów. Jednak pierwsza zasada obowiązuje zawsze w przypadku każdej operacji kulinarnej - prowadzisz firmę. Bez względu na to, jak bardzo lubisz jedzenie, gotowanie lub interakcję z klientami, musisz zarządzać operacją przy pomocy rozsądnych praktyk biznesowych, aby odnieść sukces.

Najlepsze knajpki sprawiają, że obsługa posiłków wygląda łatwo, ponieważ właściciele lub menedżerowie przygotowują się do walki. Misją jest zapewnienie każdemu klientowi wspaniałego doświadczenia, które obejmuje generowanie odpowiedniej atmosfery w jadalni, zachęcanie do koleżeństwa wśród gości i dostarczanie wspaniałego jedzenia. Osiem wskazówek dotyczących zarządzania nowym przedsiębiorstwem zawiera następujące zalecenia:

1. Badanie biznesowych aspektów otwierania nowej restauracji

Zanim otworzysz drzwi, możesz zaplanować wiele szczegółów biznesowych i nie można ich wszystkich zakryć ogólnym wpisem - szczególnie tymi, które mają zastosowanie w dowolnym miejscu na świecie. Jednak koszty i lokalizacja są krytyczne wszędzie. Będziesz musiał zbadać prawne wymogi otwarcia tego typu działalności, w którym planujesz prowadzić działalność. Niektóre z kluczowych zagadnień badawczych to:

 • Jakie ubezpieczenie jest wymagane i co jest zalecane w przypadku danej operacji?
 • Jakie pozwolenia, licencje i rejestracje są niezbędne, np. Uzyskanie zezwolenia na odbiór podatków od sprzedaży, kwalifikujących się do uzyskania licencji na ochronę zdrowia, rejestrację w celu podania alkoholu i rejestrację w agencjach rządowych?
 • Oprogramowanie ERP i CRM może zautomatyzować wiele zadań i zwiększyć sprzedaż, więc musisz zdecydować, czy chcesz zautomatyzować swoją firmę, czy też zarządzać nią ręcznie.
 • Jak będziesz zarządzał swoimi obowiązkami w zakresie rachunkowości, płac i raportowania?
 • Jakie problemy bezpieczeństwa napotkasz?
 • Czy podasz alkohol, wino i / lub piwo? W jaki sposób zapewnisz zgodność z przepisami i zapobiegniesz obciążeniom?

2. Wybór tematu i koncepcji kulinarnej

Wybór rozpoznawalnego motywu, koncepcji i misji pomoże przyciągnąć ulubiony profil klienta, niezależnie od tego, czy jest to zwykła kolacja, klubowe single, miłośnicy sportu, okoliczni mieszkańcy, rodzinne obiady, koneserzy jedzenia czy biznesowi.

3. Promowanie swojej firmy w mediach społecznościowych

Dzisiejsze firmy związane z żywnością stoją przed nowymi wyzwaniami, które zachęcają do przekierowania z ust do ust, które od pokoleń są podstawą dla placówek gastronomicznych. Te polecenia są dziś często publikowane cyfrowo, a klienci odwiedzają witryny z recenzjami restauracji, portali społecznościowych i platform innych firm, aby zdecydować, gdzie zjeść posiłek. Dlatego Twoja firma powinna wykazać silną obecność w Internecie.

4. Dostarczanie przyjaznych dla klienta opcji zamawiania

W dzisiejszych czasach klienci często badają lokale gastronomiczne na swoich telefonach, więc umieszczanie menu w Internecie ma kluczowe znaczenie. Utworzenie specjalnego obszaru do składania zamówień wychodzących może również usprawnić działanie i przyspieszyć obsługę.

Więcej restauratorów oferuje teraz rozszerzone opcje zamawiania, takie jak przyjmowanie zamówień internetowych, zamówień telefonicznych i zamówień na stoliki. Im więcej sposobów klienci mogą zamówić, tym szybciej Twoje przychody będą rosły.

5. Prowadzenie bieżących trendów kulinarnych i marketingowych

Wielu nowych właścicieli ma jasną koncepcję kulinarną, ale aby powtórzyć pierwszą zasadę, Twoja kulinarna operacja jest biznesem. Na bardzo podstawowym poziomie Twój sukces biznesowy będzie zależał od tego, czy zaspokoisz grono klientów, ponieważ na stołach znajdą się ludzie o różnych gustach.

Oznacza to, że doświadczony restaurator będzie zawierał produkty o różnych cenach, zdrowe restauracje i specjalne zamówienia dla klientów ze specjalnymi dietami.

Trendy w gastronomii zmieniają się gwałtownie, a dzisiejsza kolacja często wymaga zdrowszych pozycji w menu, niestandardowych przygotowań i informacji o tym, skąd pochodzi żywność. Tendencja w gospodarstwie rolnym jest ważna, więc staraj się znaleźć lokalnych dostawców, kiedy to możliwe. Powinieneś badać krajowe, międzynarodowe i lokalne trendy kulinarne, aby znaleźć najlepsze opcje dla swojej koncepcji, przestrzeni i profilu klienta.

Dowiedz się, jakie lokale gastronomiczne są dostępne w Twojej okolicy i spróbuj zaprojektować menu, które będzie odpowiadać lokalnym mieszkańcom, ale oferuje coś wyjątkowego, czego twoja konkurencja nie oferuje lub nie oferuje.

6. Tworzenie zorganizowanej operacji

Twój lokal gastronomiczny - niezależnie od kuchni czy jadalni - często działa na cienkim jak brzytwa marginesie zysku, dlatego bardzo ważne jest kontrolowanie zapasów, marnotrawstwa, kradzieży, wielkości porcji i złego zarządzania. Każda pozycja w menu musi być podzielona według składników i wyceniona według aktualnych cen. Stopniowe podwyżki cen mogą skutecznie zamieniać opłacalne produkty w przedmioty, które tracą pieniądze, jeśli nie aktualizujesz regularnie swoich kosztów. Niewielkie podwyżki cen są łatwiejsze do zaakceptowania przez klientów niż większe, nieczęste podwyżki cen.

Minimalizacja ilości odpadów bezpośrednio wpływa na Twój biznes, ponieważ każda ilość odpadów zmniejsza Twój zysk bezpośrednio. Nie można uniknąć marnotrawstwa, ale krytyczne jest monitorowanie sytuacji, aby dowiedzieć się, w jaki sposób generowane są odpady. Jeśli Twoi szefowie kuchni, kucharze lub pracownicy kuchenni popełniają zbyt wiele błędów lub obsługują porcje, które są zbyt duże, konieczne jest podjęcie działań naprawczych.

Organizowanie operacji może sprawić, że marginalne firmy, które generują zyski, będą najbardziej dochodowe i najlepiej zarabiające. Obecna organizacja jest niezbędna, ponieważ trendy kulinarne rozwijają się tak szybko. Właśnie dlatego tak ważna jest dokładna rachunkowość, wydajne zarządzanie zapasami, kontrola porcji oraz wykrywanie odpadów i kradzieży.

Proaktywne techniki zarządzania mogą również obniżyć koszty wynagrodzeń poprzez bardziej efektywne planowanie pracowników i szkolenie personelu, dzięki czemu mniej pracowników będzie potrzebnych.

7. Zarządzanie personelem FOH i BOH

Zarządzanie personelem jest często największym bieżącym problemem, z którym boryka się restaurator. Dlatego ważne jest ustanowienie łańcucha dowodzenia zarówno dla front-of-the-house (FOH), jak i back-of-the-house (BOH). Odnoszący sukcesy restauratorzy rozumieją, że ich pracownicy są krytyczni, ponieważ kontaktują się bezpośrednio z klientami i przygotowują jedzenie.

Twoje potrzeby kadrowe będą się zmieniać w zależności od sezonu, wydarzeń specjalnych, pogody, lokalnych festiwali, liczby turystów i innych czynników. Znalezienie i przeszkolenie odpowiedniego personelu, zatrudnienie personelu sezonowego i zorganizowanie tymczasowych pracowników w sytuacjach kryzysowych może być konieczne do zbudowania udanego biznesu kulinarnego.

Istnieją również szczegóły techniczne wynagrodzeń, świadczeń, ubezpieczenia zdrowotnego i harmonogramu do rozważenia. Skontaktuj się z lokalnym stowarzyszeniem restauracji, aby uzyskać wskazówki dotyczące planowania, zarządzania płacami i spełniania wymagań prawnych pracowników.

8. Budowanie alternatywnych strumieni dochodów

Liczba miejsc, wskaźniki rotacji i szybkość realizacji zamówień klientów często ograniczają obsługę usług gastronomicznych i ich potencjał dochodowy. Dlatego tak wielu przedsiębiorców żywnościowych tworzy inne źródła dochodów dla swoich firm. Obejmują one:

 • Catering na miejscu i poza nim
 • Realizacja zamówień
 • Wcześniej przygotowane potrawy do szybkiego odbioru, takie jak boksowe lunche, kanapki itp.
 • Butelkowane, konserwowane i konfekcjonowane artykuły spożywcze
 • Dostawa
 • Wózki spożywcze napędzane restauracją
 • Sprzedaż towarów, które mogą obejmować artykuły kulinarne i sprzęt kulinarny, odzież z logo firmy, pamiątki turystyczne i przedmioty z lokalnej drużyny sportowej
 • Organizowanie imprez, spotkań i wydarzeń specjalnych, takich jak degustacje potraw i wina
 • Ciężarówki żywnościowe, które można rozprowadzać w różnych dzielnicach i poszerzać zasięg
 • Sprzedaż towarów, które mogą obejmować artykuły kulinarne i sprzęt kulinarny, odzież z logo firmy, pamiątki turystyczne i przedmioty z lokalnej drużyny sportowej
 • Sprzedaż ciastek, deserów i chleba

To tylko niektóre z najważniejszych obszarów, które należy wziąć pod uwagę przy otwieraniu nowej restauracji. Nie możesz zrobić wszystkiego samemu, więc musisz wdrożyć systemy rachunkowości i oprogramowania, aby zautomatyzować przechowywanie zapisów, wypełnianie raportów i monitorowanie wydajności biznesowej.

Ważne jest, aby zidentyfikować kompetentnych pracowników do delegowania obowiązków związanych z zarządzaniem zarówno z przodu, jak iz powrotem. Witamy na blogu o sukcesie restauracji, w którym znajdziesz kluczowe informacje o otwieraniu i zarządzaniu firmą.

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie