Funkcjonalny wystrój wnętrz dla Twojej nowej restauracji

Funkcjonalny wystrój wnętrz dla Twojej nowej restauracji

funkcjonalność przebija estetykę sukcesu restauracji

Dodane przez Michael Elkins November 28, 2017

Działalność restauracji nie jest tak łatwa, jak niektórzy początkujący myślą. Wydaje się proste - wystarczy produkować dobre jedzenie w przyjemnej atmosferze za rozsądną cenę. Jednak osiągnięcie tych celów nie zagwarantuje sukcesu finansowego. Wiele czynników wpływa na to, czy restauracja staje się opłacalna. Według wielu badań i ankiet, projekt restauracji i atmosfera należą do najważniejszych kryteriów, które wpływają na rentowność Twojego biznesu.

Metodologie projektowania restauracji mogą się bardzo różnić w zależności od koncepcji, kuchni i budżetu, ale jeden obszar ma ogromne znaczenie niezależnie od estetycznego projektu. Twoja restauracja musi działać sprawnie, lub wystąpią niedopuszczalne opóźnienia i problemy. Może to oznaczać, że potrzebujesz dedykowanego obszaru, aby klienci mogli składać zlecenia. Zdecydowanie musisz stworzyć łatwy dostęp do łazienek i jadalni na świeżym powietrzu. Twoje stoły nie mogą znajdować się tak blisko siebie, aby serwery i klienci nie mogli się swobodnie poruszać. Niezbędne jest także przystosowanie wózków inwalidzkich, wózków i innych urządzeń pomocniczych.

Przestrzeń do przechowywania: często pomijany aspekt projektowania restauracji

Projekt restauracji wpływa na wszystkie obszary Twojej restauracji na dwa sposoby - odwołując się do preferencji estetycznych klienta i tworząc wydajne wzorce przepływu, które ułatwiają gotowanie, serwowanie i płacenie za zamówienia. Ważne jest jednak, aby nie dopuszczać do problemów estetycznych, aby uzyskać skuteczniejszą funkcjonalność. Na przykład może być pożądana czysta, uporządkowana jadalnia z centralnym punktem centralnym, ale potrzebne są schowki na przyprawy, szklanki, sztućce, materiały do ​​przenoszenia, krzesełka i dodatkowe miejsca do siedzenia. Piękna zakrzywiona ściana lub centralne akwarium może służyć jako doskonały punkt centralny, który zachęca klientów do robienia i udostępniania selfie, ale każda z tych funkcji może utrudniać klientom i serwerom blokowanie wydajnego przepływu ruchu wewnętrznego.

Pamięć masowa ma kluczowe znaczenie zarówno w projektach typu front-of-the-house, jak i back-of-the-house. Możesz również utworzyć jasne ścieżki z doku załadunkowego do obszarów magazynowych. Jeśli masz miejsce w piwnicy lub na piętrze, zainstalowanie windy towarowej może okazać się jedną z najmądrzejszych inwestycji.

Funkcjonalne problemy z projektowaniem restauracji

Jednym z powszechnych problemów jest to, że nikt nie chce siedzieć na określonym obszarze lub w konkretnym stole. Możesz rozwiązać ten problem przed otwarciem restauracji, siedząc przy każdym stole i zauważając widok. Jeśli jeden stół wydaje się zbyt blisko ruchu kuchennego lub nie ma widoku innych gości, konieczne może być dostosowanie. Komfort gości ma kluczowe znaczenie, więc może być konieczne utworzenie kilku stołów, które przypadną do gustu różnym typom klientów - takim, jak ci, którzy chcą intymnej kolacji i interakcji w dużych grupach. Twoje szczegóły projektu będą zależeć od twojej koncepcji, która może należeć do jednej z poniższych kategorii:

 • Fast food
 • Przyczynowy
 • Szybki przypadkowy
 • Dobra jadalnia
 • Nowoczesny
 • Gastropub
 • Bar z sąsiadami i grill
 • Wewnątrz i na zewnątrz
 • Kawiarnie i bistra
 • Kuchnia fusion

Przykładowo, oczywiste jest, że restauracja z kuchnią fusion prawdopodobnie zawierałaby elementy projektu z obu kuchni. Restauracje wewnątrz / na zewnątrz mogą zaprojektować przestrzeń, która zapewni łatwy dostęp między obszarami. Oddzielne stacje serwerów mogą ograniczać ruch na serwerze w przód iw tył. Podczas projektowania pod kątem funkcjonalności należy wziąć pod uwagę kilka istotnych obszarów, takich jak:

 • Bar i poczekalnia
 • Wejścia i obszary kontroli płaszcza
 • Główna jadalnia
 • Specjalne pomieszczenia do spożywania posiłków, takie jak miejsca na spotkania grupowe, bufety i pokoje prywatne
 • Stacje serwerowe
 • Projekt kuchni
 • Obszary do realizacji zamówień

Niektóre restauracje oferują obecnie pewne przedmioty do zjedzenia na zewnątrz restauracji, na zewnątrz, w automatach, a nawet w pobliskich miejscach, takich jak ruchliwe fabryki lub biurowce. Ważne jest, aby zaprojektować te przestrzenie tak, aby pasowały do ​​Twojej koncepcji projektowej w restauracji.

Płacenie czeków i zamawianie gości

Przyjmowanie płatności i realizowanie zamówień może naprawdę utrudniać przepływ restauracji - szczególnie w czasie lunchu, kiedy ludzie mają bardziej ograniczony czas na posiłek. Długie linie w kasie lub stacji POS mogą blokować ścieżki do toalety lub wejść i wyjść. Te zaimprowizowane linie mogą również blokować efektywny postęp serwerów między kuchnią a stołami. Oczywiście, nowoczesne systemy POS, które pozwalają na zamawianie tabletów i smartfonów oraz płatności przedpłacone i przy stołach, mogą zredukować te problemy z podstawowych wad projektowych do łatwych w obsłudze problemów operacyjnych.

szefowie kuchni w pracy

Kuchnia restauracyjna

Kuchnie kuchenne mają zwykle mało miejsca i bez względu na to, jak duża jest Twoja kuchnia, twoje potrzeby szybko się powiększają, aby wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Profesjonalni kucharze - ci, którzy naprawdę rozumieją, że restauracje są firmami - zrobią mniej gadżetów i urządzeń. Należy wybrać sprzęt, który może zaspokoić wiele potrzeb kulinarnych, a Ty i Twoi pracownicy powinniście zaplanować sposoby, aby każdy obszar w kuchni służył co najmniej dwóm celom. Niektóre z najlepszych strategii oszczędzania przestrzeni w kuchniach restauracyjnych obejmują:

 • Przechowuj narzędzia o podobnych funkcjach razem - brakujące narzędzie można łatwo zastąpić czymś podobnym w pośpiechu.
 • Narysuj lub obrysuj kontury cienia, aby uprościć przechowywanie i znajdowanie odpowiedniego narzędzia.
 • Projektuje stacje kuchenne strategicznie pod kątem czynności związanych z krojeniem i przyrządzaniem, smażeniem, smażeniem, robieniem kanapek, utrzymaniem podgrzanych gotowych potraw, przechowywaniem chłodzonych produktów i galwanizowaniem.
 • Pionowe przestrzenie i półki mogą ułatwiać znajdowanie niezbędnych narzędzi i sprzętu, dzięki czemu można wykorzystać puste ściany i drzwi szafy do przechowywania niezbędnych noży i narzędzi.
 • Jasna droga do miejsc do przechowywania dla personelu do zmywania naczyń jest również krytyczna w czasie zajętych godzin służby.
 • Półki pod stołami roboczymi są również ważnymi obszarami przechowywania.
 • Zaprojektuj swoją restaurację tak, aby najczęściej używane składniki w lodówce były dostępne w stolikach i kanapkach.
 • Zaprojektuj procesy gotowania, aby twoi kucharze musieli poruszać się jak najmniej.
 • Konieczne są czasem kompromisy - takie jak akceptacja obniżonej efektywności energetycznej poprzez umieszczanie zamrażarek w pobliżu frytownic w celu zwiększenia wydajności smażenia.

Czasami bardziej drastyczne działanie jest konieczne, jeśli twoja kuchnia jest bardzo mała. Może to wymagać przewrócenia ścian, aby powiększyć dostępną przestrzeń lub sparować menu. Przygotowanie z wyprzedzeniem jak największej ilości żywności to kolejna strategia, którą stosuje wiele restauracji z małymi kuchniami.

Promowanie baru dzięki uzupełniającym funkcjom projektowym

Bary często prowadzą do przyciągnięcia określonego rodzaju klientów - młodych miejskich profesjonalistów i millenialsów, modnych hopperów klubowych i robotów barowych. Jedno z badań wykazało, że 68 procent klientów restauracji jest skłonnych spędzić całe wieczory w restauracji, która ma atrakcyjny bar. Projektowanie dla tłumu barów obejmuje stworzenie wygodnej przestrzeni, w której ludzie mogą jeść i pić. Konieczne może być zaprojektowanie oddzielnego obszaru przygotowywania posiłków, aby promować efektywność zamawiania jedzenia w barze. Możesz potrzebować wysoce wyspecjalizowanych narzędzi do stylizacji żywności i sprzętu do przetwarzania własnych mięs i tworzenia podpisów żywności i napojów z wykorzystaniem kuchni molekularnej.

Umożliwienie zmiany Twojego wnętrza

Restauracje są drugim domem dla wielu klientów i dlatego ważne jest, aby umożliwić sezonowe projekty, aby dostosować się do zmian w zwyczajach restauracyjnych, promować sezon i dostosowywać elementy projektu do przyjęć, specjalnych okazji i spotkań biznesowych. Modułowe projekty - choć droższe - mogą okazać się tańsze w miarę upływu czasu, jeśli trzeba wprowadzić częste zmiany w wystroju wnętrza.

Planowanie budżetu na projekt

Najlepszą strategią jest zaprojektowanie najpierw funkcjonalności, aby nie przywiązywać się zbytnio do konkretnego estetycznego projektu. Musisz wziąć pod uwagę markę, koncepcję i rodzaj świadczonych usług. Na przykład, wykwintne posiłki wymagają większych inwestycji w projektowanie niż sąsiedzka restauracja lub fast food. Koszty budowy restauracji różnią się w zależności od lokalizacji i koncepcji, ale średnie wynoszą od 85 do 300 USD. Projektowanie zajmuje zazwyczaj około 10 procent budżetu na budowę, ale wydasz więcej na elegancką restaurację lub miejsce z rozrywką na żywo.

Jeśli najpierw planujesz funkcjonalność, łatwiej będzie dopasować estetyczne projekty, które wyróżnią twoją restaurację. Gdy zarówno funkcjonalność, jak i estetyczny design współgrają ze sobą, rezultat może być wyjątkowo atrakcyjny i opłacalny. Niezależnie od tego, jak świetna jest Twoja restauracja i jak wspaniałe jest jedzenie, Twój sukces zależy od płynnej funkcjonalności, sprawnej obsługi, szybkiego przygotowania i wygody klienta. Nigdy nie chcesz być w stanie, w którym próbujesz zbudować funkcjonalność w ramach predefiniowanego projektu estetycznego.

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie