Inżynieria menu: najbardziej wpływowe narzędzie marketingowe w Twojej restauracji

Inżynieria menu: najbardziej wpływowe narzędzie marketingowe w Twojej restauracji

angażować gości w informacje kulinarne

Dodane przez Michael Elkins December 26, 2017

Inżynieria menu brzmi zbyt skomplikowanie, aby wielu początkujących restauratorów rozważyć, ale doświadczeni właściciele restauracji wykorzystali niektóre z tych technik w całej historii, ponieważ wagony chuck dostarczały żywność jako pierwsze "pop-up" restauracje. Znaki marketingowe, atrakcyjne zdjęcia potraw i fascynujące opisy zawsze były częścią doświadczeń restauracji. W dzisiejszej kulturze cyfrowej, gdzie ludzie mają mniejszą uwagę, zwracanie uwagi na elementy projektu i strategie promocyjne twojego menu ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji przychodów i zysków.

Właściciele restauracji zawsze podkreślali kluczowe pozycje w menu i dania z autografem. Menu "inżynieria" po prostu przydaje się nieco dalej, kodyfikując sprawdzone techniki i przyswajając badania konsumenckie, aby zachęcić klientów do kupowania droższych przedmiotów lub przenoszenia przedmiotów, które nie sprzedają się tak dobrze, ale są niezbędne, aby pozostać w menu, ponieważ przyciągają klientów.

Twoje menu to podstawowe narzędzie marketingowe restauracji, dlatego ważne jest, aby zmaksymalizować jego wpływ. Rozpocznij inżynierię menu podczas procesu planowania restauracji . Pozwoli Ci to stworzyć przykładowe menu, które posłuży Ci do pokazania potencjalnych inwestorów i zademonstruje, jak dokładnie zaplanowałeś swoją strategię biznesową.

Twój rzeczywisty zysk może wzrosnąć o 15% lub więcej

Inżynieria menu pomaga zrównoważyć koszty żywności i zwiększyć sumy kontrolne gości poprzez sugestywne sprzedawanie deserów, zup, przekąsek i dań z karty. Jedno z badań wykazało, że prosta inżynieria menu może zwiększyć zyski o 15% lub więcej, zgodnie z wiodącą firmą drukującą w menu . Ta korzyść może dotyczyć tablic z menu, cyfrowych znaków, menu online i specjalnych menu, takich jak listy win, menu deserowe itp.

Proste kroki, aby rozpocząć "Engineering" Twoje menu

Ocena każdego elementu w menu jest pierwszym krokiem. Zasadniczo musisz przeprowadzić analizę kosztów, która obejmuje powiązane koszty pracy i określić, jakie są - lub Twoim zdaniem - najbardziej popularne i opłacalne produkty. Ustalenie lub oszacowanie dochodowości i popularności powoduje, że każdy przedmiot jest jednym z czterech kwadrantów:

 1. Opłacalny i popularny

  To jest proste. Twoje menu powinno wyróżniać te pozycje na pozycjach głównych. Twój może również używać wstawek menu do opowiadania skomplikowanych i intrygujących historii.

 2. Popularny, ale nieopłacalny

  Należą do nich żywność wygodna i podstawowe hamburgery i frytki. Wyśmienite hamburgery i pizza często należą do pierwszego kwadrantu, ponieważ mogą być bardzo opłacalne. Możesz rozważyć sposoby na zwiększenie rentowności wszystkich drugich ćwiartek, takich jak oferowanie drogich talerzy do próbników, używanie tańszych składników i oferowanie dodatkowych opcjonalnych dodatków.

 3. Zyskowna, ale nie popularna

  W tym miejscu możesz wykorzystać swoje umiejętności marketingowe, aby promować te produkty jako codzienne lub cotygodniowe promocje, aby zwiększyć liczbę zamówień.

 4. Nieopłacalne i nie popularne

  Są to przedmioty, które możesz rozważyć eliminując, chyba że istnieją powody, dla których warto je zachować. Coś musi być na dole listy, więc uważaj na te elementy ostrożnie. Czy są wykonane z szybko poruszającymi się podstawowymi materiałami, czy wymagają specjalnych składników? Czy składniki któregokolwiek z tych przedmiotów są bardzo łatwo psujące się? Czy przyciągają wpływowe osoby, które przywożą innych gości? Wiele pozycji w menu dla dzieci będzie należeć do tej kategorii, ale musi być trzymane w menu, aby przyciągnąć rodzinnych gości.

Celem inżynierii - ponieważ coś jest zawsze na samym dole listy - jest zmniejszenie przepaści między najlepszymi i najgorszymi sprzedawcami do jak najmniejszej liczby.

Podziel swoje menu na kategorie

Menu są zazwyczaj podzielone na kategorie, takie jak wołowina, kurczak, drób, makaron, specjalne przystawki, owoce morza, napoje, desery dania wegetariańskie i inne. Możesz również dzielić pozycje menu na śniadanie, lunch i kolację lub korzystać z oddzielnych menu. Każdy podział musi być podzielony na cztery kwadranty, aby czerpać korzyści z inżynierii menu.

Twoje menu nie tylko zwiększa sprzedaż, ale także przyciąga nowych i stałych klientów. Niektóre restauracje publikują swoje menu w swoich oknach, aby przyciągnąć przechodniów, a najbardziej udane restauracje publikują swoje menu na swoich stronach internetowych i na innych platformach, takich jak dyskontowanie i przeglądanie witryn oraz platform mediów społecznościowych.

ludzie picie alkoholu i mówić na stół

Najlepsze praktyki projektowania i rozmieszczania w menu

Prawdopodobnie już słyszałeś, że zrzucenie pensa może wygenerować korzyść psychologiczną - na przykład opłata 2,99 USD zamiast 3,00 USD. W tej filozofii jest prawda, ale ma ona tendencję do lepszej pracy w fast foodach, zwyczajnych restauracjach i okolicznych restauracjach. Inne wspólne zasady inżynierii menu obejmują:

 • Ustaw się na najlepszych sprzedawców

  Kluczowe pozycje w menu na boks przyciągają uwagę. Niektórzy czytają wszystkie wpisy w menu, ale wielu z nich zadowala się pierwszym atrakcyjnym daniem, które przyciąga ich uwagę.

 • Używaj opisów strategicznie

  Jeśli twoja restauracja nie specjalizuje się w kanapkach z serem dla smakoszy, nie chcesz pisać paragrafu o prostym grillowanym serze. Pisz długie opisy przedmiotów, takich jak Lobster Thermidor, kaczka po pekińsku, cassoulet, paella, guma Luizjana lub pieczeń z podpisem. Użyj sugestywnego tekstu i zdjęć atrakcyjnych talerzy i półmisków. Wymień nazwy marek kluczowych składników lub opisz techniki ich przygotowania, jeśli są one odpowiednie. Stworzenie opowieści sprzedaje jedzenie.

 • Unikaj kolumn wyglądających jak arkusze kalkulacyjne

  Nie podawaj cen w kolumnach, ponieważ zachęcają one do szukania najniższej ceny. Wielu restauratorów nie zaleca używania znaków walutowych, ale proste cyfry umieszczane są w dwóch polach po zakończeniu tekstu.

 • Ostatnia pozycja zyskuje większą uwagę

  Pierwsze dwie lub trzy pozycje na liście przyciągają największą uwagę, ale większość gości obejrzy ostatni przedmiot. To dobre miejsce na dodanie czegoś z ćwiartki jednego lub dwóch. Powinieneś również trzymać swoje listy skrótami, ograniczając je do pięciu lub sześciu pozycji i tworząc nowy podział na inne przedmioty.

 • Twoja projektowa infrastruktura

  Twoje menu powinno uzupełniać Twoją infrastrukturę aranżacji wnętrz, jednocześnie rezonując z Twoim idealnym klientem. Menu może składać się z jednej strony laminowanej lub wielotablowej z atrakcyjną okładką. Ludzie podejmują szybsze decyzje dzięki jednopanelowemu menu, co może być korzystne, jeśli Twoim celem jest szybka rotacja stołu. Menu z dwoma panelami jest najbardziej popularne, ponieważ daje ci silną kontrolę nad tym, jak każdy przedmiot jest prezentowany. Duże menu może skutkować mniejszą kontrolą decyzji gościa; jednak nadal można wyświetlać dwa panele w wielostronicowych menu.

 • Niebezpieczeństwa związane z wyróżnieniem pozycji w menu o najwyższej cenie

  Jeśli masz kosztowny przedmiot, który nie jest zgodny z innymi cenami, wyróżnienie go jako najważniejszego punktu centralnego może być błędem, ponieważ może sprawić, że klienci będą myśleć, że Twoje ceny są zbyt wysokie.

 • Użyj wystarczającej ilości paneli menu, aby wykonać zadanie

  Pomimo ryzyka utraty kontroli, ważne jest, aby używać wystarczającej liczby paneli menu, aby odpowiednio uwzględnić każdą ofertę menu. Jeśli to konieczne, możesz użyć dwupanelowego układu do przystawek i kolejnego dwustronicowego układu do kanapek, boków, deserów i napojów.

 • Użyj zdjęć

  Używanie wysokiej jakości zdjęć własnej żywności może zwiększyć sprzedaż przedmiotu o 30%.

 • Inicjatywy marketingowe

  Możesz użyć swojej kreatywności, aby zwiększyć sprzedaż przedmiotów w kwadrantach trzy i cztery. Artykuły te mogą być oferowane jako specjalność dnia codziennego lub możesz zapewnić zachęty do ich zamawiania, takie jak bezpłatny napój lub deser.

 • Prowadzenie aktualnych trendów w restauracjach

  Twoje menu powinno się zmienić, gdy nowe przedmioty staną się popularne, a starsze przedmioty znikną. Koszty i zysk również się zmieniają, dlatego ważne jest regularne ponowna ocena menu.

Sugestywne wskazówki dotyczące sprzedaży

Twoi pracownicy powinni zostać przeszkoleni w zakresie projektowania menu tak, aby mógł on tworzyć inteligentne sugestie. Na przykład nowi klienci powinni kierować się do najpopularniejszych przedmiotów, ponieważ chętniej z nich korzystają. Stali klienci, którzy zawsze zamawiają popularne produkty, mogą być zachęcani do wypróbowania dochodowych, ale mniej popularnych produktów spożywczych.

Żywność o obniżonej cenie może zostać zasugerowana jako dodatek, aby zwiększyć całkowitą kwotę czeku gościa. Twoi pracownicy będą mieli więcej czasu na spędzenie z klientami, kiedy będą mogli łatwo składać zamówienia z telefonu lub tabletu za pomocą intuicyjnego mobilnego systemu POS .

Twoje menu może skierować klientów do lepszych wyborów żywieniowych, jednocześnie ucząc ich o kulturze kulinarnej, zawartości składników menu oraz zaletach i wadach technik przygotowywania. Dlatego Twoje menu jest najcenniejszym zasobem nie-ludzkim .

W branży restauracyjnej są rzeczy, których nie zawsze można kontrolować, takie jak koszty ogólne, czynsz, koszty sprzętu, ubezpieczenia i podstawowe wydatki na personel. Możesz jednak zwiększyć zyski, zachęcić do powtórzenia działalności i przyciągnąć nowych klientów dzięki dobrze zaprojektowanemu i mocno promowanemu menu.

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie