Marketingowe specjalne okazje w restauracjach: karnawał i walentynki

Marketingowe specjalne okazje w restauracjach: karnawał i walentynki

Pomysły na promocję restauracji na luty

Dodane przez Michael Elkins January 8, 2018

Restauracje mogą uzyskać ogromne korzyści finansowe i lojalnościowe dla klientów, organizując specjalne promocje w celu uczczenia wspólnych świąt globalnych i lokalnych festiwali. Na całym świecie dwie z najważniejszych uroczystości to karnawał i walentynki. W rzeczywistości walentynki są często drugim najbardziej pracowitym dniem w roku dla restauracji, więc tworzenie specjalnego menu, dodawanie dodatków i promowanie wydarzenia może pomóc zmaksymalizować przychody.

Karnawałowe lub Mardi Gras Promocje

Karnawał to święto oparte na religii, które często wędruje do dość dzikiego terytorium, gdzie celebranci imprezują, uczestniczą w paradach, jedzą wściekle, ubierają się w kostiumy, chłoną więcej, niż powinni, śpiewają ziemskie piosenki i zachowują się nienawistnie. Niektóre z najważniejszych globalnych obchodów karnawałowych są nazywane różnymi nazwami, w tym Mardi Gras, Carnival, Karneval, Fastnacht, Fat Tuesday, Carnevale i inne. Obchody trwają do dwóch, a nawet trzech tygodni przed ostatecznym wydarzeniem: Tłusty Wtorek, czyli Shrove Tuesday, dzień przed Środą Popielcową, kiedy katoliccy chrześcijanie często zaczynają obserwować sześć tygodni Wielkiego Postu. To wymaga postu i odkupienia, które kończy się na Wielkanoc. W 2018 roku większość uroczystości karnawałowych trwa od 2 lutego do 13 lutego, czyli ostatniego dnia.

Podczas tych tygodniowych uroczystości restauracje mogą przygotowywać specjalne menu z ulubionymi przysmakami karnawałowymi z całego świata, takimi jak tort królów Nowego Orleanu, ulubione potrawy etniczne, jedzenie uliczne sprzedawane przed restauracją i gotowe menu z okazji świętowania rodzin, które nie mają czasu gotować. Niektóre restauracje mogą chcieć zarezerwować prywatne przyjęcia krewnych, tajnych stowarzyszeń i innych grup. Oto kilka typowych pomysłów na promowanie karnawału:

 • Rozrywka na żywo

  Opcje rozrywkowe obejmują gamę od muzyki calypso do najlepszych artystów estradowych. Twoja restauracja może wynająć zespół, zaprezentować amatorski talent, użyć DJ'a lub stworzyć playlistę specyficzną dla karnawału. Karaoke jest zawsze popularna, a wielu uczestników może przebrać się za wokalistę, którego imitują.

 • Strony kostiumów

  Imprezy taneczne są bardzo duże podczas karnawału w prawie wszystkich krajach i kulturach. Możesz zorganizować zawody w kostiumach, aby przyciągnąć celebransów, ale pamiętaj, że wiele osób tworzy zdumiewająco rozbudowane kostiumy na to wydarzenie, co może powodować problemy logistyczne związane z poruszaniem się po restauracji.

 • Promocje w barze

  Barowe pomysły promocyjne na Carnival mogą obejmować marketing wideo w celu zaprezentowania uroczystości zeszłorocznej imprezy i nie zapomnij o tym, by w tym roku nagrać imprezę na przyszłe promocje. Możesz udostępniać te filmy od razu w sieciach społecznościowych, aby generować reklamy w restauracji. Karnawał to idealny czas na tworzenie wyszukanych drinków przy użyciu miksologii molekularnej.

 • Marketing GPS w pobliżu Revelers

  Większość uroczystości karnawałowych obejmuje imprezy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Korzystając z technologii GPS, możesz zaprosić pobliskich imprezowiczów na chwilę odpoczynku, odpocząć w zaciszu i odpocząć od tłumów tancerzy, osób paradujących i osób prezentujących swoje kostiumy.

 • Promuj swoje wydarzenia

  Ważne jest, aby promować swoje wydarzenie przed, podczas i po Karnawale, aby przyciągnąć jak najwięcej ludzi i uzyskać jak największy rozgłos dzięki twoim wysiłkom. Dodaj linki do osób, które będą mogły rezerwować stolik podczas swoich podpisów. Możesz wprowadzić opłatę za pokrycie i uruchomić otwarty pasek przez wstępnie określony okres, ale należy ograniczyć napoje do alkoholi z dna, zwykłych piw i win domowych.

 • Tematyczne artykuły spożywcze

  To świetna pora roku na organizowanie degustacji win i potraw - szczególnie tych, które zawierają etniczne i pikantne potrawy.

celebracja różowy napój

Walentynki - wiele restauracji dostaje wczesny "czarny piątek"

Restauracje na całym świecie obchodzą dziś "Czarny piątek" jako dzień, w którym wielu sprzedawców zaczyna działać w czerni ze względu na ogromne obroty tego dnia. Restauracje mają swój własny Czarny Piątek 14 lutego, kiedy Walentynki zapalają sprzedaż podczas rocznego spowolnienia zimowego. Po drugie, tylko na Dzień Matki, Walentynki dostarczają drugi najwyższy wolumen sprzedaży w roku dla większości restauracji. Cena za to, ile osób wydaje na Walentynki, to zadziwiające 18,2 mld USD w Stanach Zjednoczonych.

Możesz zmaksymalizować swoje dochody, przygotowując specjalne menu i tworząc wieczór romansu. Chociaż zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że Twoje wydarzenie zostanie odwołane z powodu złej pogody, większość par Walentynek nie pozwoli, by cokolwiek mniej niż zamieć odstraszyło ich od świętowania. Możesz zmienić termin wydarzenia lub podać alternatywny dzień śniegu dla tych, którzy nie mogą go pokonać z powodu złej pogody.

Walentynki to romans i pary, więc możesz zorganizować swoją jadalnię, aby pomieścić więcej stolików. Będziesz chciał stworzyć kameralną i dekoracyjną atmosferę z obrusami, kwiatami na stole, świecami i innymi spotkaniami. Zaplanuj wydarzenie, które przemawia do Twoich docelowych klientów i na które mogą sobie pozwolić.

 • Poprowadź degustację wina

  Wina są wybierane w oparciu o temat geograficzny lub kulinarny. Możesz podawać potrawy z określonego regionu lub tworzyć spektakularne, warstwowe dania główne. Każdemu daniu towarzyszy jedno lub więcej win dla par do smaku.

 • Serwuj potrawy afrodyzjakowe

  Do popularnych potraw, które zachęcają do romansu należą ostrygi, miód, banany, czekolada, papryka chili i inne.

 • Rozważ menu Prix-Fixe

  Menu ze stałą ceną może oferować ograniczoną liczbę przystawek, przekąsek, sałatek i deserów. Pomoże to w szybszej obsłudze i zmieni twoje stoły. Możesz również sprzedać bilety z wyprzedzeniem i zaakceptować przedpłatę, która może pomóc w sfinansowaniu wszelkich specjalnych planów, takich jak wynajęcie zespołu lub animatorów.

 • Zapewnij dodatki

  Możesz dostarczyć menu, pudełko czekoladek, szampana i inne dodatki do każdego stołu, gdy goście przyjeżdżają.

 • Zaproponuj każdą parę AZ Swag Bag

  Torba może zawierać ofertę motywacyjną na przyszły posiłek w restauracji lub darmowy deser, napój lub przystawkę. Możesz poprosić niektórych partnerów biznesowych, aby udowodnili pojedynczą różę, pudełko czekoladek lub inną pamiątkę dla klientów. To świetny sposób, aby uzyskać więcej kilometrów z imprezy niż wpływy jednego wieczoru.

 • Wynajmij Tarot Reader of Fortune Teller

  Wynajęcie wróżki może być świetną zabawą i dodać do romansu wieczoru.

Dodaj dodatkowy personel i przygotuj swoich pracowników do kontrolowanego szaleństwa

Zarówno karnawał, jak i walentynkowe obietnice wyzwalają wielkie tłumy, a Twoi pracownicy muszą być przygotowani na długie i wymagające okresy służby. Ważne jest również zaplanowanie wystarczającej pomocy, aby poradzić sobie z obciążeniem. Możesz również potrzebować krótkich konsultantów, takich jak wróżki, animatorzy i zewnętrzni dostawcy kwiatów, słodyczy i innych gadżetów. Zatrudnianie pracowników w promocjach sprzedaży jest ważne dla Twojego sukcesu.

Jeśli nie masz jeszcze mobilnego systemu POS, możesz rozważyć prosty system Waiterio , który jest niedrogi, łatwy do nauczenia i szybki do wdrożenia w Twojej restauracji. Spowoduje to przyspieszenie przyjmowania zamówień i przeprowadzania kontroli gości, aby personel mógł skoncentrować się na usługach.

Zarówno Carnival, jak i Walentynki są idealne do promocji w restauracji, które zapewniają niezapomniane wrażenia gościom. Twoi klienci mogą cieszyć się większym romansem, zabawnymi kostiumami i niezrównaną interakcją społeczną.

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie