Promocje Spring Marketing dla restauracji

Promocje Spring Marketing dla restauracji

wskazówki dotyczące Wielkanocy, świętego Patryka i prima aprilisów

Dodane przez Michael Elkins February 12, 2018

Udane restauracje wykorzystują dziś zarówno płatne, jak i płatne reklamy, aby promować swoje zainteresowania online. Marketing cyfrowy stał się niezwykle ważny, ponieważ konsumenci używają telefonów z funkcją GPS, aby znaleźć pobliskie firmy i restauracje, sprawdzić menu i przeczytać recenzje. Klienci mogą używać swoich telefonów, aby zarezerwować stolik, zamówić na wynos lub zaplanować dostawę jedzenia. Metody cyfrowe są również wykorzystywane do rekrutacji personelu, wzmocnienia lojalności i marki restauracji.

Bardzo ważne jest zoptymalizowanie restauracji pod kątem lokalnych wyszukiwań, jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój potencjał. Idealnie chcesz być jednym z pierwszych imion, które pojawiają się na stronie wyszukiwania w wyszukiwarce lub SERP. Bezpłatne wyszukiwania organiczne to żądania online, które zawierają frazy kluczowe, takie jak "pizzeria" lub "kuchnia fusion". Optymalizowanie restauracji pod kątem bezpłatnych wyników wyszukiwania to optymalizacja pod kątem wyszukiwarek lub SEO. Cyfrowe kampanie marketingowe często składają się z płatnej reklamy i SEO.

Płatna reklama zwykle obejmuje płatność za kliknięcie lub PPC, reklamę. Ta metoda skutecznie przyspiesza generowanie ruchu w sieci. Płacisz tylko za reklamy, gdy klienci je klikną. Możesz napisać reklamy samodzielnie lub zatrudnić agenta do wykonania pracy. Ważne jest zwrócenie uwagi, napisanie zwięzłego opisu i użycie fraz kluczowych, które klienci mogą wykorzystywać w swoich żądaniach wyszukiwania. Płatna reklama w wyszukiwarkach stała się czwartym najpopularniejszym rodzajem marketingu cyfrowego w restauracjach.

Marketing SEO

Twoje marketing organiczny zajmuje trochę czasu, ale może zapewnić stały strumień klientów. Kluczem do sukcesu jest stworzenie atrakcyjnego profilu online. Robisz to, optymalizując zawartość witryny pod kątem wyszukiwań, postępując zgodnie z wytycznymi Google i innymi wskazówkami dla wyszukiwarek. Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką, więc większość restauratorów optymalizuje Google. Informacje na temat sprawdzonych metod Google SEO można znaleźć, klikając wyróżniony tekst.

Off-page SEO polega na umieszczaniu twojego nazwiska na innych forach, takich jak media społecznościowe, witryny z recenzjami restauracji, organizacje biznesowe, firmy kuponowe i lokalne media. Marketing organiczny jest bezpłatny, ale są wydatki związane z tworzeniem i publikowaniem nowych treści, badaniem Internetu i nawiązywania kontaktów z potencjalnymi klientami. Następujące działania powinny pomóc Ci uzyskać więcej ruchu na stronie, zamówień i rezerwacji:

Zgłaszanie swoich bezpłatnych ofert

Lokalne cytaty są ważne dla tworzenia profilu online dla Twojej restauracji. Cytaty to wykazy, wzmianki i linki do innych witryn. Katalogi online zawierają żółte listy stron, ogólne katalogi biznesowe, witryny z recenzjami restauracji, takie jak Yelp, Mapy Google i lokalne media, takie jak gazety, magazyny miejskie itp.

Większość z tych witryn oferuje bezpłatne wykazy lokalnych firm i wiele informacji drukowanych z innych źródeł bez sprawdzania, czy są aktualne czy dokładne. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, co dzieje się online w Twojej firmie. Możesz poprawić niedokładności, zaktualizować informacje kontaktowe i odpowiedzieć na negatywne recenzje, posty na blogu i artykuły z wiadomościami.

Jedno z badań wykazało, że konsumenci docenili restauracje, które szybko zareagowały na skargi. Monitorowanie swojej reputacji pozwala reagować na negatywną prasę i imponować klientom swoim zaangażowaniem w obsługę klienta.

Optymalizacja lokalnych kampanii marketingu internetowego dla restauracji

W Internecie dostępnych jest wiele lokalnych możliwości marketingowych. Możesz korzystać z technologii GPS, aby sprzedawać klientom w pobliskich restauracjach promocje na śniadanie, lunch i kolację. Jeśli zgłosisz swoje bezpłatne oferty w Internecie, mogą one przyciągnąć stałych klientów i turystów do Twoich drzwi. Marketing lokalny to świetny sposób promowania promocji, zmian w menu, wydarzeń w restauracjach, takich jak degustacje i cele biznesowe. Możesz również zorganizować cyfrową promocję swojej restauracji w lokalnych fabrykach i biurowcach. Jeśli możesz łączyć się z pobliskimi festiwalami, meczami sportowymi i szkołami, możesz promować swoją restaurację za pomocą atrakcyjnych treści dotyczących Twojej kuchni, personelu, łańcucha dostaw i ciekawych historii zza kulis.

Tworzenie promocji w mediach społecznościowych

Pierwszym krokiem promowania swojej restauracji w mediach społecznościowych jest wybór platform, które są najważniejsze. Jeśli obsługujesz typy biznesowe, LinkedIn jest prawdopodobnie dobrym wyborem. Korzystanie z Facebooka, Twittera i Instagrama doskonale sprawdza się w prawie każdym typie restauracji, ponieważ możesz kierować reklamy do swoich odbiorców, publikować atrakcyjne zdjęcia i filmy o jedzeniu oraz pisać atrakcyjne treści, które Twoi idealni odbiorcy mogą udostępniać podobnie myślącym znajomym.

Zawsze należy umieszczać przyciski udostępniania społecznościowego w dobrze widocznych pozycjach na swojej stronie internetowej i stronach internetowych. Dostosuj treść według kanałów - np. Wybierając treści wizualne na Instagram, Facebook i Pinterest. Krótkie wiadomości są idealne do marketingu Twitter. Jeśli masz listę e-mail, na którą klienci zgodzili się odbierać SMS-y, możesz wysyłać na czas wiadomości marketingowe, takie jak specjalne wiadomości, informacje o zbliżających się wydarzeniach itp.

Facebookowy notatnik społecznościowy Instagram

Korzystanie z witryny i marketing Twojego menu

Twoja witryna musi być funkcjonalna i łatwa w nawigacji dzięki treściom wysokiej jakości z dwóch powodów. Po pierwsze, potencjalni klienci znają Cię tylko przez to, co widzą w Internecie, więc projektowanie i funkcjonalność witryny mają kluczowe znaczenie dla uzyskania korzystnego wrażenia. Po drugie, responsywny projekt, łatwa nawigacja i wysokiej jakości treści są ważne, jeśli chcesz pozycjonować na szczycie w wyszukiwarkach SEO.

Obecnie strony internetowe muszą być zoptymalizowane pod kątem telefonów komórkowych. Jest to tak zwany responsywny projekt, a to oznacza, że ​​ekran dostosowuje się do maksymalnej atrakcyjności na każdym ekranie i przeglądarce. Duże przyciski ułatwiające klikanie na mniejszych ekranach telefonów pomagają klientom w rezerwacji stolików i zamawianiu jedzenia. Jeśli obszary witryny pobierasz powoli lub nie działają, tracisz interesy.

Istotne jest również publikowanie swojego menu na swojej stronie i na innych platformach. Twoje menu jest najważniejszym narzędziem marketingowym, więc zoptymalizuj je dzięki atrakcyjnym zdjęciom, sprytnym opisom i inżynierii menu, aby zachęcić do wyższej sprzedaży.

Możesz także użyć znaków elektronicznych, aby opublikować menu, promocje i treści na dużych ekranach, aby klienci mogli je przeczytać, gdy są w jadalni. Natychmiastowość tych postów pomaga zapewnić wyższy wskaźnik odpowiedzi.

Komunikaty prasowe i posty na blogu

Wysyłanie informacji prasowych może być skutecznym narzędziem marketingu cyfrowego. Kluczem do sukcesu jest sprawienie, by Twój post wydawał się warty opublikowania, ogłaszając nowy punkt menu, zmianę personelu, sezonową listę win lub kamień milowy firmy. Możesz pisać informacje prasowe o różnych kuchniach, winie, piwie i likierach z górnej półki. Informacje o żywieniu i diecie są również popularnymi tematami.

Spersonalizowane wiadomości marketingowe

Korzystając z analizy Inbound Marketing, możesz tworzyć profile demograficzne swoich dotychczasowych klientów z dużą dokładnością. Pozwala to na personalizację komunikatów marketingowych, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail z zaproszeniami na urodziny, gratulacje dla pary z okazji rocznicy, promowanie tańca szkolnego i promocji z okazji kolacji oraz kierowanie reklam do klientów na podstawie ich preferencji kulinarnych, płci, wieku, dochodów i innych danych.

Stwórz program lojalnościowy z automatycznymi rekordami wewnętrznymi

Programy lojalnościowe przeszły kilka etapów, ponieważ marketing cyfrowy stał się powszechny. W pewnym momencie ludzie zgromadzili tyle kart lojalnościowych, że przestali ich używać. Technologia cyfrowa pozwala restauracjom automatyzować nagrody lojalnościowe, zbierając informacje z systemu POS . To proste, gdy twój system POS - taki jak prosty i niedrogi interfejs Waiterio - dostarcza ważnych informacji do twojego oprogramowania CRM. Możesz zarządzać bezproblemowym programem lojalnościowym, który automatycznie rejestruje zakupy klienta. Technologia cyfrowa pozwala zaoferować szerszą gamę zachęt i opcji umorzenia.

Tworzenie sieci online w celu zwiększenia sprzedaży

Poświęcenie czasu na networking online może generować sprzedaż i budować lojalność klientów. Na przykład, jeśli posiadasz pasek sportowy, możesz publikować artykuły lub reklamować się w witrynach związanych ze sportem. Możesz także połączyć się z lokalnymi organizacjami biznesowymi, dołączyć do izby handlowej i uczestniczyć w programach, które skupiają liderów biznesu na lunch. Lokalne izby i organizacje biznesowe często mają biuletyny, które będą promować Twoją restaurację. Wiele organizacji biznesowych zapewnia dostęp do list faksowych i e-mailowych swoich członków, których możesz użyć do sprzedaży swojej restauracji.

Wielu restauratorów tworzy imprezy promocyjne i promuje je za pomocą cyfrowych kampanii marketingowych. Możesz współpracować z podobnie myślącymi firmami, które uzupełniają Twoją działalność w restauracji. Te krzyżowe promocje mogą być szczególnie skuteczne. Przykłady tego rodzaju promocji obejmują:

  • Sponsorowanie opcji wypożyczania rowerów i / lub przejażdżek w celu odwiedzenia restauracji
  • Nawiązanie współpracy z kwiaciarnią lub firmą produkującą słodycze w celu promocji wyjątkowych okazji, takich jak walentynki, wiosenne promocje i inne święta.
  • Organizowanie pakietów turystycznych obejmujących wyżywienie, zakwaterowanie w hotelu oraz bilety do lokalnych muzeów i atrakcji
  • Promowanie markowych produktów sportowych dla lokalnych drużyn i zachęcanie sportowców-celebrytów do pojawienia się w restauracji
  • Prowadzenie akcji charytatywnej, w której procent wpływów jest przekazywany na cel

Są to idealne promocje na rynku online na swojej stronie internetowej i na platformach społecznościowych. Możesz także powiązać każdą promocję za pośrednictwem tradycyjnych mediów i kampanii marketingowych.

Pozycja na stronach przeglądowych i kuponowych

Strony z recenzjami restauracji i firmy kupujące promują restauracje, publikują menu i publikują promocje, takie jak oferty dnia. Recenzje mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki, ale możesz zredukować negatywne posty, reagując szybko online, gdy znajdziesz złą opinię lub skargę klienta.

Yelp jest szczególnie ważny dla restauratorów. Niezależnie od tego, czy kochasz lub nienawidzisz Yelp, inteligentni właściciele starają się jak najlepiej wykorzystać nowości, minimalizując jednocześnie wpływ poniżających postów. Możesz ustawić alerty Google dla nazwy swojej restauracji, aby monitorować, co inni mówią o Twojej restauracji.

Im dłużej pracujesz nad organicznym SEO, tym silniejszy będzie profil Twojej restauracji online. Kluczem do sukcesu jest regularne publikowanie nowych treści, monitorowanie reputacji online, efektywne tworzenie sieci i tworzenie kampanii w mediach społecznościowych.

Ostatnie Artykuły

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie