Rewolucyjne strategie marketingowe dla twojej działalności barowej

Rewolucyjne strategie marketingowe dla twojej działalności barowej

wyznaczać cele strategicznego marketingu barowego

Dodane przez Michael Elkins January 2, 2018

Działalność barowa stawia czoła wszystkim tradycyjnym wyzwaniom marketingowym restauracji, ale mają one kilka unikalnych problemów, które wiążą się z ryzykiem promowania nadmiernego picia i serwowania nietrzeźwych gości. Bary muszą również negocjować podawanie żywności w środowisku, które często jest zatłoczone, hałaśliwe i odłączone od kuchni.

Musisz być bardzo ostrożny przy sprzedaży alkoholu, aby nie naruszać lokalnych przepisów dotyczących wina, piwa i alkoholu. Wiele jurysdykcji ogranicza możliwości reklamowania lub oferowania zachęt do picia oraz cen "happy hour". Istnieje jednak wiele odpowiedzialnych rozwiązań, takich jak oferowanie upustów na alkohole "z górnej półki", napoje sygnowane przy użyciu technik miksowania molekularnego i dyskontowanie artykułów spożywczych w celu uzupełnienia zakupów napojów.

Określ swoje cele marketingowe

Ostatecznie, twoim celem jest zwiększenie sprzedaży i większe zyski, ale mgliste, ogólne cele są trudne do monitorowania i osiągnięcia. Twoje cele marketingowe mogą polegać na zwiększeniu sprzedaży alkoholu, stworzeniu społecznego szumu dla Twojej firmy, przyciągnięciu kluczowych segmentów demograficznych - takich jak millenialsi - lub zachęceniu ludzi do pozostania dłużej i wydania większej ilości pieniędzy. Możesz wprowadzić nowe menu lub linię podpisu napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Możesz przekształcić swój bar w miejsce rozrywki. Ustalanie celów, które można śledzić i zmierzyć, jest dobrą strategią dla każdego marketingu lub biznesplanu.

Bez względu na cele i strategię, musisz zbadać wszelkie lokalne przepisy związane z alkoholem, aby nie narobić problemów prawnych. Pamiętaj, że nie wszystkie pomysły promocyjne są odpowiednie dla każdego rodzaju paska. Na przykład organizowanie degustacji win z rocznika może być nieodpowiednie dla baru w sąsiedztwie i grilla. Zawsze należy dostosowywać dowolną reklamę barową do docelowego klienta, dostępnego miejsca i profilu cenowego, ale poniższe sugestie powinny wywoływać pewne kreatywne pomysły marketingowe:

Obejmowanie mediów społecznościowych

Platformy mediów społecznościowych łączą teraz ludzi o podobnych zainteresowaniach w niezrównany sposób. Milenium często buduje aktywne życie społeczne, łącząc się z ludźmi, którzy mieszkają w pobliżu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pomysły marketingowe w mediach społecznościowych dla operacji na pasku obejmują następujące możliwości:

 • Tylko zachęty dla członków społeczności

  Oferty reklamowe dla określonych grup społecznych mogą poszerzyć profil społeczny i rozszerzyć zasięg.

 • Zawierające pomysły generowane przez użytkowników

  Możesz organizować konkursy generowane przez użytkowników na różnych serwisach społecznościowych, aby pozyskiwać pomysły na nowe produkty spożywcze, przekąski, napoje i motywy.

 • Pielęgnuj grupy społeczności

  Media społecznościowe to idealna platforma do promowania przestrzeni Twojego baru dla grup społecznościowych, fundraiserów, nocy w kasynie, aby zebrać fundusze na cele charytatywne i inne wydarzenia.

 • Zaangażuj się w lokalne gwiazdy i osoby uzależnione

  Twoje media społecznościowe mogą kontaktować się z lokalnymi gwiazdami i osobami wpływowymi i przekonać ich do promowania idei, przyczyny lub produktu w Twoim barze.

 • Utwórz odpowiednie posty

  Zamieszczaj zdjęcia, artykuły, tweety i filmy prezentujące koncepcję i klientelę Twojego baru.

 • Organizuj Impromptu Events

  Możesz zachęcić swoich klientów do zapraszania swoich znajomych na niecierpliwe spotkania, organizując nieformalne zawody, aby przekonać się, do kogo można dołączyć najbardziej zaprzyjaźnionych pracowników, członków zespołu lub znajomych.

 • Zachęcaj do dzielenia się

  Zachęć swoich gości do dzielenia się zdjęciami z jedzeniem, przekąskami i kolorowymi napojami. Możesz udostępniać te posty na cyfrowym znaku lub monitorze wielkoekranowym.

 • Włącz treści generowane przez użytkowników do swojego marketingu

  Udostępnianie wygenerowanych przez użytkowników zdjęć, recenzji, występów karaoke i innych treści może przyciągnąć pozytywną reklamę, zachęcać do polecania i wzmacniać lojalność klientów.

 • Zdobądź swój personel

  Twoi pracownicy baru zależą od wskazówek, więc każdy serwer jest naturalnie zainwestowany w Twój sukces. Zachęć swoich pracowników do dzielenia się informacjami na temat wydarzeń w barze, jedzenia i napojów na Instagramie, Facebooku i Twitterze. Te posty nie muszą być skomplikowane - serwery mogą po prostu stwierdzić, że działają, a pasek działa świetnie.

napoje z barem koktajlowym

Używanie kreatywnych trendów kulinarnych w celu przyciągnięcia klientów

Zarówno bary, jak i restauracje generują reklamę i przyciągają klientów, przyjmując idee z gastronomii molekularnej i miksologii. Ruch miksowania molekularnego został po raz pierwszy nazwany i wprowadzony w Hiszpanii w 2003 roku przez szefa kuchni Ferrana Adrià. Początkowo Adrià opracował technikę spherification, która przekształciła ciecze w kolorowe, stałe kule. Te sfer mogą dodawać artystyczne akcenty do koktajli i często dostarczają potężnego wzmocnienia smaku.

Inne techniki stały się powszechne przy tworzeniu pianek, warstwowych napojów, żeli i napojów, które zmieniają kolor podczas ich picia. Mieszanie napojów stało się sztuką w konkurencyjnym świecie promocji barów, a właściciele barów mogą przyciągnąć milenialsów i miejskich hipstersów napojami, które zawierają magię alchemiczną i artyzm. Specjalny sprzęt do modnych barów obejmuje teraz ciekły azot, odwadniacze, narzędzia do produkcji cukierków, dmuchawy, formy i sprzęt do ubijania. Kreatywna miksologia często obejmuje pianki, galaretki, jadalne koktajle, natchnione smaki i płyny, które mogą zawieszać stałe składniki.

Problemy z projektowaniem, które mają wpływ na paski

Istnieje kilka problemów związanych z wystrojem wnętrz, które wpływają na bary , których doświadczeni właściciele zwracają się, aby obiekt był wygodniejszy i bardziej atrakcyjny dla klientów. Ważna jest dekoracja na specjalne okazje, a bary często decydują się na zainstalowanie lodówek i miejsc przygotowywania na krótkie terminy, aby przyspieszyć przygotowywanie żywności dla klientów baru. Ważne jest również zlokalizowanie obszaru baru w pobliżu toalet. Oświetlenie jest zwykle słabe. Jeśli planujesz karaoke lub rozrywkę, warto zainstalować infrastrukturę do tworzenia sceny i emisji dźwięku.

Marketing GPS

Marketing mobilny oparty na lokalizacji jest potężnym narzędziem dla barów i restauracji. Jedna z brytyjskich ankiet wykazała, że ​​66% marketerów uważa obecnie, że marketing oparty na lokalizacji oferuje najbardziej obiecujące możliwości promocji reklamy w zakresie korzystania z technologii cyfrowej. Możesz skierować ludzi do pobliskiego teatru lub wydarzenia sportowego, gdy wyjeżdżają i zaprosić ich na koktajl, kolację lub przekąskę.

Kluczem do sukcesu jest oferowanie spersonalizowanej wiadomości we właściwym czasie dla osób znajdujących się w pobliżu. Ludzie chętnie udostępniają swoje dane o lokalizacji na swoich urządzeniach mobilnych i możesz wysyłać niestandardowe wiadomości w zależności od tego, gdzie się znajdują:

 • Wiadomości w ich własnym języku
 • Terminowe sugestie dotyczące przedłużenia wieczornej rozrywki
 • Specjalne zachęty do reagowania na twoje przesłanie
 • Mobilna rezerwacja stołu lub tabel dla dużej grupy
 • Kierowanie do potencjalnych klientów na podstawie wieku
 • Zachęcanie ludzi do odpoczynku po intensywnym dniu zakupów

Degustacja wydarzeń

Pijacyki społecznościowe, ekskluzywne pary i miłośnicy napojów mogą skosztować różnego rodzaju degustacji, a to może obejmować piwo, wino, napoje sygnowane, napoje bezalkoholowe, a nawet kawy i herbaty. Możesz uzyskać wiele promocyjnych przebieg, organizując imprezę degustacji piwa z całego świata lub degustację piwa rzemieślniczego. Jeśli nosisz piwo rzemieślnicze, promowanie ich może przyciągnąć milenialsów, miłośników piwa i ludzi, którzy są ciekawi trendów w rzemiośle-piwo.

Te degustacje mogą mieć temat - taki jak konkretny duch, kraj pochodzenia, świąteczne napoje wakacyjne i inne koncepcje twórcze. Imprezy z degustacją potraw z menu mogą także przyciągnąć tłumy, w których można spróbować różnych potraw, przekąsek i napojów. Weź pod uwagę atrakcyjność otrzymania zaproszenia na telefon, aby wypić koktajl podczas próbkowania tapas, kiedy przechodzisz obok baru, który składa ofertę.

Sponsorowanie lokalnych drużyn sportowych

Większość barów zależy w dużej mierze od stałych klientów, a ludzie mogą być bardzo szczerzy w kwestii atmosfery w barze i swoich kolegów. Jednym z najprostszych sposobów na przyciągnięcie stałych klientów, którzy podzielają ich nastawienie, jest sponsorowanie lokalnego zespołu sportowego. Możesz wybrać profesjonalne, kolegialne lub nawet szkolne zespoły, a możesz zaprosić członków zespołu na darmowy posiłek lub drinka po lokalnej grze.

Istnieje wiele możliwości promocyjnych dla lokalnych zespołów, które obejmują markowe towary, pule gier, transmisje na żywo, artykuły sportowe i głupie zawody sportowe. Twój bar może również gościć wirtualne drużyny sportowe i ligi - szczególnie na imprezy mistrzowskie.

Generowanie reklamy za pomocą zdarzeń i akrobacji

Udane wydarzenia promujące bar obejmują przeszukiwanie barów, polowania na śmieciarzy, konkursy, imprezy wakacyjne i rozrywkę. Imprezy marketingowe związane z imprezami partyzanckimi - takie jak umieszczanie znaków na opuszczonych budynkach, sprzątanie graffiti w mieście i kostiumowanie personelu na Halloween lub powiązanie z hitu filmowym lub mistrzostwami sportowymi mogą generować wiele rozgłosu w Internecie i tradycyjnych mediach .

Duży salon z natychmiastowym zamawianiem

Zysk z baru często koncentruje się w zaledwie kilku godzinach poprzedzających i następujących po północy. Oznacza to, że bardzo ważne jest przyspieszenie obsługi, szybkie przyjmowanie zamówień i wciąż mieć czas na zaangażowanie klientów i ocenę zdecydowania każdego klienta. Mobilny i prosty interfejs - taki jak niedrogi system POS oferowany przez Waiterio - może przyspieszyć wysyłanie zamówień na napoje do barmana, zmniejszyć liczbę błędów i czasu wolnego dla serwerów do połączenia z klientami.

W dzisiejszym związanym świecie bary spotykają się z ekstremalną konkurencją, aby przyciągnąć modnych singli o wysokich dochodach do dyspozycji i ludzi biznesu, którzy chcą rozerwać swoich klientów. Operacje w barze stają w obliczu konkurencji ze strony salonów hotelowych, imprez typu rave, imprez prywatnych i klubów pop-up. Jednak rozwijanie kreatywnych pomysłów, które współgrają z docelową grupą docelową, może zapewnić stałą klientelę, zwiększyć zyski i ustanowić swój pasek jako popularny lokalny hangout dla docelowej grupy demograficznej klienta.

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie