Tradycyjne i partyzanckie pomysły marketingowe dla Twojej restauracji

Tradycyjne i partyzanckie pomysły marketingowe dla Twojej restauracji

kreatywne i niedrogie pomysły na marketing w restauracji

Dodane przez Michael Elkins February 6, 2018

Istnieją trzy popularne sposoby, w jakie restauratorzy sprzedają swoje firmy: tradycyjny marketing, cyfrowe promocje i marketing partyzancki. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek na temat marketingu tradycyjnego i partyzanckiego. Promocje cyfrowe są omówione w tym innym artykule .

Tradycyjne pomysły marketingowe dla restauracji

Wielu ekspertów sugeruje, że tradycyjne marketing w dzisiejszych połączonych restauracjach ma niewielką wartość, ale to po prostu nieprawda. Marketing można zdefiniować jako wszystko, co robisz, aby rozwinąć działalność restauracyjną. Obejmuje to przygotowanie wspaniałego jedzenia i zapewnienie osobistej obsługi. Tradycyjna reklama sprawdza się zarówno w marketingu, jak i w barach . W zależności od koncepcji restauracji tradycyjny marketing może być skuteczniejszy niż reklama cyfrowa. Na przykład poniżej przedstawiono kilka tradycyjnych pomysłów marketingowych, które mogą zapewnić solidne wyniki:

 • Tworzenie ulotek

  Wewnętrzne ulotki są idealnym sposobem promowania nowych pozycji w menu i wydarzeń specjalnych. Wszystko, co musisz zrobić, to napisać swój opis i zrobić kopie. Możesz zostawić je na swoim ladzie, a klienci będą je odbierać i odpowiadać na Twoją wiadomość. Ulotki te mogą być również dystrybuowane na zewnątrz, umieszczone na przednich szybach samochodu i rozprowadzane do domów w sąsiedztwie w dowolnym obszarze, na który chcesz trafić.

 • Używanie znaków zewnętrznych

  Znaki zewnętrzne są świetnymi sposobami promowania Twojej restauracji w Twojej okolicy. Możesz korzystać z billboardów, ławek autobusowych i znaków na lokalnych autobusach, aby budować świadomość marki swojej restauracji.

 • Reklamy pocztowe i kupony

  Direct mail działa dobrze w restauracjach, które w dużym stopniu zależą od osób mieszkających w pobliżu. Możesz kierować ludzi na swoje kody pocztowe i kupować listy adresowe od brokerów list i kompilatorów list . Jednak zawsze możesz po prostu ręcznie skompilować listy adresów w okolicach, do których chcesz dotrzeć.

 • Kierowanie na lokalnych pracodawców

  Lokalni pracodawcy często zapewniają dużą widownię podczas lunchu i po godzinach pracy. Często możesz zorganizować promocję swojej żywności, oferując kupony i publikując informacje o swojej firmie na tablicy ogłoszeń pracodawcy. Jeśli nie możesz nic załatwić w firmie, możesz zgadywać ulotki podczas przerw na lunch i po każdej zmianie.

 • Pisanie komunikatów prasowych

  Pisanie tradycyjnego komunikatu prasowego to świetny sposób na promocję Twojej restauracji. Możesz wysłać te informacje do lokalnych gazet, czasopism, stacji radiowych i firm. Ważne jest, aby oprzeć swoją historię tak, aby przemawiała do Twojego idealnego potencjalnego klienta. Na przykład, jeśli celujesz w ludzi biznesu, pisanie o salach konferencyjnych to świetny pomysł. Jeśli koncentrujesz się na młodych i modnych singlach, możesz promować wydarzenia singli, indeksowanie, tańce, karaoke i inne przyjazne uroczystości. Jeśli celujesz w smakoszy, możesz napisać o swojej kulinarnej filozofii i referencjach szefa kuchni. Powinieneś zamieścić link do swojej strony i sformatować komunikat prasowy w standardowym formularzu. Możesz znaleźć szablony do tworzenia informacji prasowych tutaj .

 • Wyróżniając swoją restaurację

  Ważne jest, aby odróżnić swoją restaurację od innych restauracji w okolicy. Tradycyjne pomysły marketingowe mogą obejmować partnerstwo z lokalnymi firmami w celu promowania świątecznych, charytatywnych i lokalnych wydarzeń. Obsługa jest ważna, więc wykorzystaj tradycyjne punkty sprzedaży, aby wzmocnić przekaz marketingowy, koncepcję i markę. Na przykład możesz współpracować z lokalnymi gospodarstwami rolnymi, aby promować swoje dostawy żywności do stołu. Jeśli sprzedajesz fast food, praca z lokalnymi szkołami i uczelniami jest dobrym sposobem na przyciągnięcie zajęć pozaszkolnych.

 • Reklama w mediach lokalnych

  Lokalne media - takie jak gazety, czasopisma, radio i telewizja - wciąż przyciągają lokalnych klientów. Starsi ludzie częściej reagują na te reklamy łatwiej niż na marketing cyfrowy. Jeśli próbujesz dotrzeć do modnego, miejskiego tłumu, reklamy w lokalnych stacjach radiowych mogą precyzyjnie kierować reklamy do klientów. Jeśli dobrze się stołujesz, reklama na stacjach grających muzykę klasyczną może być bardzo skuteczna.

 • Gospodarz Wielkiego Otwarcia

  Posiadanie uroczystości otwarcia jest jednym z najpotężniejszych sposobów wprowadzenia na rynek nowej restauracji.

jeść deser być potworem

Marketing partyzancki

Czym jest marketing partyzancki? Termin odnosi się do nietypowej i nieregularnej reklamy, która tworzy niespodziankę. Przykłady marketingu partyzanckiego obejmują noszenie strojów, organizowanie "wydarzeń" na żywo, podczas których gromadzą się tłumy, za pomocą graffiti promują firmę i pozostawiają wiadomości w dowolnym miejscu, takim jak publiczne toalety, teatry i imprezy plenerowe. Zamieszczanie ulotek i plakatów na placach budowy oraz pozostawienie kuponów na hotelach i przystankach autobusowych to również popularne przykłady marketingu partyzanckiego. Podczas opracowywania kampanii marketingowej dla restauracji:

 • Planuj ostrożnie

  Kampanie partyzanckie mogą się wycofać. Ważne jest, aby uzyskać pozwolenie na zamieszczanie postów na terenie miasta lub opuszczonych budynkach. Możesz oczyścić obszar, ale tworzenie wszelkiego rodzaju bałaganu lub zaburzenia może wylądować w gorącej wodzie.

 • Dodaj coś do środowiska

  Jedną z powszechnych strategii partyzanckich jest dodanie czegoś tymczasowego do budynku, posągu lub ogrodzenia. Umieszczanie dzieł sztuki na chodnikach miejskich to świetny sposób na zwrócenie na siebie uwagi - zwłaszcza jeśli wyświetlasz prace lokalnych artystów w swojej restauracji.

 • Pozostaw znaki w pomieszczeniach zamkniętych

  Możesz zostawić znaki, ulotki i reklamy na serwetkach lub papierowych torbach w pomieszczeniach takich jak sklepy, dworce kolejowe, kampusy uniwersyteckie i stadiony.

 • Użyj technik Ambush

  Na koncertach, festiwalach i wydarzeniach sportowych można uzyskać wiele mil z kostiumami i podpisami.

 • Docelowe profile klientów

  Reklamy partyzanckiej mogą być wykorzystywane do celowania w miłośników wina, ekologów, miejskich hipstersów, studentów i innych.

 • Stwórz "czysty" Graffiti

  Brzydkie graffiti jest powszechne w środowisku miejskim, ale możesz wyczyścić brzydki obszar, dodając artystyczne graffiti. Najpierw będziesz musiał uzyskać pozwolenie, ale wielu właścicieli woli czyste, artystyczne graffiti od przypadkowych zapisków.

Kampanie marketingowe zarówno tradycyjne, jak i partyzanckie mogą być wysoce ukierunkowanymi i przyjaznymi dla budżetu sposobami sprzedaży twojej restauracji. Możesz zaskoczyć swoich gości, zaangażować ich tam, gdzie mieszkają i dać im powód do rozmowy o swojej restauracji. Tradycyjne i marketing partyzancki są idealne do promowania specjalnych okazji w restauracji, takich jak karnawał i walentynki

Ostatnie Artykuły

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie