Wskazówki dotyczące zarządzania Wielkim otwarciem restauracji

Wskazówki dotyczące zarządzania Wielkim otwarciem restauracji

udane wielkie otwory generują powtarzalną działalność

Dodane przez Michael Elkins January 22, 2018

Wielkie otwarcie restauracji może być ważniejsze, niż myślisz, zwłaszcza jeśli jest to operacja stosunkowo wysoka. Większość restauratorów uważa, że ​​mogą korygować problemy w trakcie podróży, a to w pewnym stopniu jest prawdą. Jeśli jednak upublicznisz wielkie wydarzenie otwierające, które jest zdezorganizowane, niedobór personelu i rozczarowujące, możesz stracić tę istotną zaletę, jeśli zrobisz dobre wrażenie. Jeśli Twoje otwarcie się powiedzie, możesz wykorzystać swój sukces, przyciągając wiele rekomendacji i powtórzyć działalność.

Krytyczne aspekty zarządzania otwarciem restauracji są tak ważne, że większość restauracji wykonuje próbny rozruch z miękkim otwarciem. Jeśli twoje otwarcie jest tak zatłoczone, że usługa jest wolna lub jedzenie nie jest równe, wielu klientów nie da ci drugiej szansy. Porady dotyczące udanego wielkiego otwarcia obejmują:

 • Planowanie wielu pracowników

  Nie ma znaczenia, czy usprawnisz listę płac podczas wydarzenia otwierającego. Zaplanuj wystarczającą liczbę pracowników, aby zapewnić nadmiarowość. Możesz zaplanować kilka "floaters", którzy są przeszkoleni do pracy w kilku kluczowych obszarach.

 • Szkolenie Twoich pracowników

  Twój personel powinien wiedzieć, gdzie jest wszystko, znać menu i mieć doświadczenie w korzystaniu z systemu POS.

 • Zachęcanie do silnej etyki pracy

  Właściciele i menedżerowie powinni być dobrze widoczni. Chociaż ważne jest, aby wchodzić w interakcję z klientami, menedżerowie powinni poświęcać dużo czasu za kulisami, aby zapewnić płynne działanie. Twoja przyszłość zależy od tego, jak dobrze sobie radzisz przez pierwsze dni, więc nie leniwy.

 • Zapraszanie przyjaciół i rodziny

  Zapraszanie przyjaciół, członków rodziny i współpracowników, którzy życzą ci dobrze przed oficjalnym otwarciem, może dostarczyć cennych informacji na wielki dzień.

 • Zachęcanie lokalnych kupców

  Możesz uzyskać wielki promocyjny huk, zwracając się do lokalnych kupców, by spróbowali swojego menu lub wieczorem udali się na powitanie do baru.

 • Reklama w mediach społecznościowych

  Użyj mediów społecznościowych, aby wzbudzić zainteresowanie swoją restauracją, publikując serię artykułów. Te treści promocyjne mogą obejmować objaśnianie różnych kuchni, pokazywanie za kulisami restauracji i promowanie doświadczenia personelu.

Wystawienie miękkiego otwarcia restauracji

Miękkie otwieranie może zapobiec nadmiernemu obciążeniu firmy bardziej niż pracownicy są przygotowani do obsługi. W ciągu tygodnia lub dwóch przed wielkim otwarciem pracownicy mogą rozwiązywać problemy operacyjne, przechodząc na pełną pojemność. W tym czasie możesz dostroić swoją pracę w kuchni, sprawdzić, czy twoje stacje wymagają zmiany narzędzi, zaktualizować menu za pomocą zasad inżynierii menu i udoskonalić schematy przepływu pracy, aby zmniejszyć zatory. Inne korzyści związane z miękkim otwarciem obejmują:

 • Podejmowanie ostatecznych decyzji dotyczących dekoracji i ustawień stołu
 • Zapoznanie się z serwerami pracowników, barmanami i personelem kuchni z menu, czasem gotowania, taktyką mise en place, technikami platingu i strategią utrzymywania żywności
 • Szkolenie personelu w zakresie zarządzania klientami, sugestywnych propozycji sprzedaży i obsługi systemu POS
 • Zapoznanie się z miejscem, w którym wszystko się znajduje, takimi jak talerze, sztućce, przyprawy itp.

Miękkie otwory to idealny czas na zapraszanie specjalnych gości, w tym wpływowców społecznych, lokalnych celebrytów, recenzentów żywności, reporterów i interesariuszy restauracji. Jeśli jesteś zdenerwowany, zaproś ludzi, których znasz, aby uzyskać konstruktywną krytykę.

wchodźmy, jesteśmy otwarci

Twoje wielkie otwarcie może stać się magnesem reklamowym

Inscenizacja uroczystego otwarcia otwiera Twoją restaurację lub bar na uwagę lokalnych mediów i mediów, generując rozgłos, pobudzając ciekawość i kreując koncepcję restauracji w umysłach potencjalnych klientów. Rozgłos, który otrzymujesz, wykracza poza datę lub daty promocji otwarcia - zaproszeni goście będą czuli się uprzywilejowani, aby zostać włączeni, a osoby, które lubią twój profil kulinarny, planują odwiedzić w niedalekiej przyszłości, nawet jeśli nie będą uczestniczyć w otwarcie. Zadowoleni klienci powrócą.

Pomysły promocyjne Grand Opening

Pomysły promocyjne na wielkie otwarcie mogą obejmować specjalne dekoracje, talerze z samplerami, zachęty do odskoczni, rozrywkę na żywo i współpracę z innymi lokalnymi kupcami lub festiwalami miejskimi. Jeśli jesteś w artystycznym rejonie, możesz zaprosić lokalnych artystów i fotografów do pokazania swojej pracy. Jeśli istnieje lokalny festiwal, możesz ustawić stoisko na świeżym powietrzu, aby zaoferować niektóre z pozycji w menu. Możesz również współpracować z lokalną organizacją charytatywną podczas uroczystego otwarcia i przekazać część wpływów. Możesz rozdawać próbki przed restauracją, aby zachęcić klientów. Znaki zewnętrzne, znaki cyfrowe i banery mogą również generować wiele reklam.

Bez względu na strategię promocyjną pamiętaj, że jedzenie i obsługa powinny być najważniejszymi względami. Instagram oferuje bezpłatną aplikację do dodawania zdjęć i filmów do Twojej witryny i stron mediów społecznościowych. Zrób wiele zdjęć podczas wielkiego otwarcia, aby wykorzystać je w wielu kampaniach promocyjnych i zachęć klientów do udostępniania swoich zdjęć i komentarzy.

Marketing Your Grand Opening Event

Wielkie otwarcia wymagają dużo marketingu, nawet jeśli jest to proste. Możesz kierować reklamy do osób z sąsiedztwa za pomocą ulotek lub bezpośrednich wiadomości, ale jeśli Twoja restauracja ma moc przyciągania, będziesz chciał wprowadzić ją do szerszej publiczności w mieście lub nawet poza nią. Dołączenie do lokalnych grup biznesowych - takich jak lokalna Izba Handlowa, Business Networking International , kluby rotacyjne i organizacje przedsiębiorców może pomóc Twojej restauracji zbudować strategiczne relacje z potencjalnymi klientami poprzez tworzenie sieci.

Planowanie harmonogramu otwarcia

Ważne jest zorganizowanie otwarcia tak, aby pasowało do Twojej koncepcji i docelowych odbiorców. Możesz otworzyć się cicho przed wydarzeniem otwierającym uroczystość, aby obliczyć załamania operacyjne, które wpływają na każdą restaurację. W tym czasie możesz zorganizować prywatne degustacje wina i jedzenia, rozprowadzać przykładowe menu, zamieszczać menu w Internecie i rozdawać ulotki w pobliskich sklepach. Twój plan lekcji może obejmować te czynności poprzedzające uruchomienie:

 • Zaproś przyjaciół na bardzo wstępną i nieformalną degustację w kuchni.
 • Badaj lokalnych wpływowych użytkowników, platformy mediów społecznościowych używane przez docelowych odbiorców i grupy biznesowe w Twojej okolicy.
 • Zbuduj swoją stronę internetową i link do szanowanych i autorytatywnych stron.
 • Zaprojektuj swoje logo, wybierz kolory firmowe i zaprojektuj dowolne grafiki, których chcesz użyć.
 • Zaprojektuj profesjonalne zestawy prasowe z przykładowymi menu, informacjami kulinarnymi, biografiami szefa kuchni i innymi szczegółami.
 • Wybierz datę otwarcia, która pozwala na czas, aby uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia, zakończyć budowę i przytrzymaj miękkie otwarcie.

Technologie i kwestie kadrowe

Budowa infrastruktury technologicznej dla twojej restauracji jest niezbędna w dzisiejszym konkurencyjnym przemyśle hotelarskim. Nie możesz sobie pozwolić na ignorowanie dzisiejszych realiów zarządzania restauracją i marketingu. Twoje zamówienia nie powinny być pisane ręcznie przez usypane serwery, a Ty prawdopodobnie nie należy planować pracowników na tablicy lub arkuszu papieru milimetrowego. Zapasy nie powinny być śledzone na papierze. Aplikacje znacznie upraszczają codzienne czynności związane z zarządzaniem i dostarczają informacji, które usprawnią twoją restaurację i zapobiegną kradzieży i marnotrawstwu.

Uzyskanie systemu POS może uprościć zamawianie, przekazywać zamówienia do odpowiednich stacji, przyjmować płatności kartą kredytową i śledzić sprzedaż. Zawsze będziesz mieć kopię każdego zamówienia i sprzedaży, aby porównać je z paragonem dnia. Będziesz także w stanie śledzić sprzedaż według pory dnia, rodzaju żywności i innych kryteriów, które są cenną inteligencją biznesową.

Około 80 procent dzisiejszej restauracji korzysta obecnie z aplikacji technologicznych, takich jak oprogramowanie CRM i ERP, a wielu z nich stosuje systemy zamówień online i dokonywania rezerwacji. Około 49 procent wszystkich restauracji oferuje opcje płatności mobilnych, więc system POS jest niezbędny, jeśli nie chcesz stracić biznesu od większości klientów korzystających z plastiku.

Spróbuj zachęcić swoich pracowników do sukcesu swojego otwarcia, zachęcając ich do dumy dzięki zdjęciom, biografiom i konkursom. Pamiętaj, aby dokładnie je wyszkolić, zapewnić im narzędzia, których potrzebują, aby odnieść sukces i chwalić ich dobrze, gdy wykonują dobrą robotę.

Przekroczyć oczekiwania

Ludzie oczekują czegoś wyjątkowego w wielkich otwarciach restauracji, więc staraj się przekraczać ich oczekiwania. Jeśli ci się uda, będziesz na dobrej drodze do budowania bazy klientów, zachęcania do szeptania reklam i generowania korzystnych lokalnych mediów i szumu w Internecie.

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie