Zalety opracowania profesjonalnego planu biznesowego dla restauracji

Zalety opracowania profesjonalnego planu biznesowego dla restauracji

plan biznesowy sprzyja krytycznym badaniom

Dodane przez Michael Elkins December 9, 2017

Otwarcie restauracji to ciężka praca, a twoja miłość do gotowania lub rozrywki nie zmieni twojego marzenia w rentowny biznes. Jest to główny powód, dla którego musisz opracować biznesplan. Tradycyjnie plany biznesowe mają na celu pomóc Ci uzyskać finansowanie lub zaspokoić potencjalnych inwestorów. Jednak nawet jeśli samodzielnie finansujesz całą operację, biznesplan może pomóc w proaktywnym rozpoznawaniu problemów i radzeniu sobie z nimi.

Korzyści wynikające z utworzenia standardowego planu biznesowego dla Twojej restauracji to zdobycie finansowania, zrozumienie, z czym będziesz się borykał podczas otwierania restauracji i odkrywanie najważniejszych szczegółów, takich jak koncepcja, podstawowe wartości i strategia biznesowa. Twój biznesplan służy jako mapa drogowa, ponieważ Twoja restauracja przenosi się na nowe terytorium. Po założeniu firmy możesz odnieść się do swojego planu, aby sprawdzić, czy jesteś na dobrej drodze i czy musisz zmodyfikować strategię.

Krytyczne komponenty twojego biznesplanu

Biznesplany zazwyczaj mają standardowy format, który pomaga urzędnikom ds. Pożyczek i inwestorom znaleźć kluczowe informacje, których potrzebują. Informacje zawierają szczegóły dotyczące firmy, wstępny budżet, informacje na temat twojej koncepcji, twoje doświadczenie i twoje informacje finansowe. Następujące obszary są kluczowe dla pokrycia:

Streszczenie

Streszczenie jest wstępem podsumowującym cały plan. W tej sekcji chcesz zwrócić uwagę czytelnika na podstawy swojego pomysłu na restaurację. Omówisz styl restauracji, lokalizację, klientów, na których celujesz i dlaczego dobrze pasujesz do prowadzenia restauracji. Pokryjesz również, ile pieniędzy inwestujesz, a także jakichkolwiek partnerów, ile potrzebujesz i kiedy myślisz, że zrównujesz się.

Pojęcie

Twoja podstawowa koncepcja i misja powinny być proste do zrozumienia. Na przykład oświadczenie Applebee sugeruje, że firma chce przyczynić się do "wzrostu, radości i wzbogacenia życia, którego dotykamy". Sieć ma ponad 1500 restauracji na całym świecie .

Koncepcja twojej restauracji może składać się z fast foodów, rodzinnych posiłków, wykwintnych potraw dla miejskich hipstersów, szybkiej, nieformalnej lub wyśmienitej kuchni. Warto zapoznać się z różnymi planami biznesowymi dotyczącymi restauracji, aby uzyskać dobry styl pisania, opcje układu i technologię, jakiej potrzebuje Twoja restauracja.

Projekt

Projekt obejmuje zarówno wnętrza, jak i wygląd zewnętrzny Twojej restauracji. Obejmuje to również Twoje menu, kolory firmowe, logo, a nawet Twoje materiały na wynos. Wszystko to działa bezproblemowo, tworząc markę restauracji. Będziesz musiał uwzględnić koszty wyposażenia i wyposażenia, jak również koszty wynajmu wykonawcy i usług projektowych.

Menu i obsługa

Powinieneś zgłębić szczegóły dotyczące rodzaju jedzenia i picia, które zamierzasz podawać i jak będzie podawane jedzenie. Określ, co będzie wyjątkowe w Twojej restauracji i dlaczego powinno odnieść sukces w obszarze, w którym wybrałeś lokalizację swojej firmy. Dodaj przykładowe menu z prognozowanymi cenami, kosztami żywności i szczegółami łańcucha dostaw. Dzisiejsze trendy mają tendencję do faworyzowania restauracji, które korzystają z lokalnych dostawców i gospodarstw, więc spróbuj włączyć lokalne źródła do swoich planów. Powinieneś przedstawić szczegółową analizę kosztów. Na tym etapie należy zlecić umieszczenie logo w swojej restauracji w planie biznesowym.

Kalkulator budżetu restauracji

Budżet

Będziesz musiał przedstawić szczegółowy budżet obejmujący koszty ogólne, czynsz, prognozę płac, podatki, koszty projektowania i przebudowy, wydatki marketingowe, koszty systemu POS, ochronę ubezpieczeniową oraz sposób, w jaki planujesz radzić sobie z nadmierną ilością odpadów, kradzieżą i psuciem się. Ważne jest, aby pokazać potencjalnym kredytodawcom - i innym zainteresowanym stronom - że włożyłeś dużo wysiłku w planowanie. Koszty żywności mogą wynosić od 20 do 35 procent. Pizzerie mają zazwyczaj najniższe koszty żywności, a najlepsze lokale gastronomiczne mają najwyższe.

Analiza SWOT

Zawsze są wyzwania i możliwości dla każdej restauracji. Dobre planowanie pomaga określić swoje mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia. Nazywa się to analizą SWOT i ważne jest, aby to zrobić - zarówno dla siebie, jak i potencjalnych kredytodawców.

Mocne strony mogą obejmować twoją sieć przyjaciół i współpracowników, twoją lokalizację, twoje wrażenia z restauracji i inne rzeczy niematerialne i niematerialne. Słabe strony mogą obejmować brak doświadczenia biznesowego lub zbyt dużą konkurencję ze strony pobliskich restauracji. Możliwości mogą obejmować alternatywne strumienie dochodu, takie jak oferowanie usług dostawy, catering na miejscu i poza domem oraz markowe towary na sprzedaż w domu i Internecie. Zagrożenia mogą obejmować utratę starzejącego się dostawcy, klęski żywiołowe, działania konkurencji lub to, co stanie się, jeśli staniesz się niezdolny do pracy. Powinieneś uwzględnić strategię radzenia sobie z najczęstszymi zagrożeniami, takimi jak ubezpieczenie.

Strategia marketingowa

Czasy polegania na reklamie szeptanej zniknęły. Nawet mieszkańcy okolicy zwracają się do swoich telefonów, żeby badać restauracje. Twoi klienci prawdopodobnie spędzają dużo czasu na platformach społecznościowych, więc musisz się z nimi połączyć. Ważne jest, aby opracować plan marketingowy przed wprowadzeniem na rynek i plan, aby utrzymać tempo po otwarciu.

Jeśli planujesz wynająć zespół PR lub agencję reklamową, teraz jest czas, aby to zrobić, abyś mógł odnieść się do nich w swoim biznesplanie. Powinieneś także zatrudnić prawnika, który pomoże ci określić strukturę firmy i poradzi sobie z problemami prawnymi. Twój prawnik może również przejrzeć Twój biznesplan i przedstawić sugestie.

Dokonaj należytej staranności, aby dowiedzieć się, jakie typy publikacji czytają Twoi idealni klienci i jakie platformy społecznościowe wykorzystują. Zdecyduj, czy chcesz zaimplementować automatyczny program lojalnościowy i nagród dla swoich klientów.

Finanse, specjaliści i konsultanci

Nie możesz zrobić wszystkiego samodzielnie, więc musisz delegować specjalistyczne zadania, takie jak projektowanie witryny, marketing restauracji i obsługa finansów. Księgowy jest bardzo przydatny w prowadzeniu przez twoje finanse i przewidywany budżet. Możesz nawet zatrudnić specjalistę do napisania biznesplanu, ale możesz znaleźć w nim szablony pustych stron, które Ci w tym pomogą.

Twój księgowy będzie musiał wiedzieć, ile miejsc zajmie twoja restauracja, średnie prognozy gości, obroty, strategię zarządzania ryzykiem i plany marketingowe, aby rzetelnie i racjonalnie przewidzieć prognozy.

W dzisiejszych restauracjach prawie obowiązkowe jest uzyskiwanie oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami lub CRM i oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa lub ERP. Ten drugi to tradycyjny system księgowy z tyłu.

The Finishing Touches

W rzeczywistości nie ma "wykańczania", ponieważ twój biznesplan nigdy nie jest skończony. Powinieneś aktualizować go regularnie, gdy pojawią się nowe informacje. Jednak ważne jest, aby stworzyć profesjonalny dokument z dobrą gramatyką, dokładną pisownią i atrakcyjnym wyglądem. Starannie sprawdź swój plan pod kątem błędów ortograficznych, zniekształceń i literówek.

Styl jest ważny, a to, co tu robisz, to przemyślany, dokładny, rozsądny i przekonujący dokument. Najlepsze biznesplany są czyste, jasne, pewne siebie i stosunkowo formalne. Staraj się unikać arogancji, niechlujstwa lub zamieszania. Masz do czynienia z ludźmi biznesu, którzy wiedzą, czego szukają, więc upewnij się, że je podasz.

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie