Zarządzanie personelem restauracji: Twój największy zasób lub największy ból głowy?

Zarządzanie personelem restauracji: Twój największy zasób lub największy ból głowy?

pracownicy mogą tworzyć lub dostarczać rozwiązania

Dodane przez Michael Elkins December 19, 2017

Rekrutacja, zarządzanie i obsługa restauracji może generować problemy i rozwiązania. Jeśli wykonujesz pracę rzetelnie i profesjonalnie, możesz zainspirować lojalność i stworzyć zespół pozytywnych ambasadorów marki, którzy mogą być najlepszym źródłem Twojej restauracji. Zadowoleni pracownicy rekrutują swoich wykwalifikowanych przyjaciół, służą jako ambasadorowie marki i przyciągają wysoko wykwalifikowanych kandydatów do pracy. Dlatego ważne jest planowanie zatrudnienia, rekrutacji i codziennego zarządzania zasobami ludzkimi podczas opracowywania biznesplanu.

Radzenie sobie z własnymi słabościami jako restaurator

Pierwszymi i najważniejszymi decyzjami o zatrudnianiu powinna być poprawa słabości firmy. Jeśli jesteś osobą na zapleczu, która lubi tworzyć menu, szkolić kucharzy, a nawet pracować na linii, możesz potrzebować kogoś, kto rozumie oprogramowanie biznesowe, marketing lub obowiązki kierownicze z przodu domu. Niektórzy właściciele restauracji uwielbiają wchodzić w interakcję z gośćmi, a jeśli to sprawia, że ​​czujesz się nieswojo lub masz inne obowiązki, których nie chcesz delegować, musisz zatrudnić kogoś, aby przejął te obowiązki. Jeśli lubisz robić rundy wśród stołów i gości, będziesz potrzebował kogoś silnego do zarządzania kuchnią.

Określenie, jakiego rodzaju pracowników potrzebujesz, jakie umiejętności są im potrzebne i jakie programy szkoleniowe możesz zaoferować do rozwoju kariery, jest kluczowym elementem planowania zasobów ludzkich. Każdy zespół będzie potrzebował menedżera, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jak działają zespoły. Nie oznacza to, że pracownicy nie powinni mieć możliwości skontaktowania się z tobą lub dyrektorem generalnym w przypadku jakichkolwiek problemów, które nie są rozwiązywane, ale personel powinien najpierw podążać za strukturą dowodzenia w przypadku większości kwestii związanych z zarządzaniem personelem.

Wykorzystanie technologii do zarządzania pracownikami

Technologia może uprościć zarządzanie pracownikami na wiele sposobów, jednocześnie usprawniając działanie. Intuicyjne oprogramowanie umożliwia obliczanie listy płac, zarządzanie dobrowolnymi, obowiązkowymi i sądowymi odliczeniami od wynagrodzeń oraz automatyzację przygotowywania raportów rządowych i ubezpieczeniowych. Odpowiedni sprzęt i oprogramowanie mogą również oznaczać Twoją restaurację w sposób przyciągający wykwalifikowanych pracowników. Oprogramowanie CRM i ERP może pomóc w oszacowaniu potrzeb kadrowych w oparciu o sezon, święta, lokalne festiwale i porę dnia. Ważne jest posiadanie wystarczającej liczby pracowników, aby pokryć swoje potrzeby, nie wydając więcej na listy płac niż to konieczne. Twoje serwery nie będą zadowolone, jeśli masz zbyt dużo pracowników, ponieważ nie zarabiają wystarczająco dużo na napiwkach.

Jednak uzyskanie łatwego i wygodnego systemu POS może ułatwić pracownikom przyjmowanie zamówień, generowanie niestandardowych raportów, bardziej efektywne zarządzanie tabelami i dokonywanie płatności bezpośrednio przy stole. Waiterio oferuje bezpłatne plany dla małych restauracji, które przyjmują mniej niż 100 zamówień miesięcznie i płatnych planów subskrypcji dla wielu walut. System jest bardzo intuicyjny, więc Twoi pracownicy nie będą potrzebować wielu szkoleń.

Tajemnicza Millennial

Restauracje na całym świecie doświadczają bezprecedensowych trudności z zatrudnieniem. Skierowania pozostają najskuteczniejszym sposobem zatrudniania pracowników restauracji, ale technologia zmieniła sposób, w jaki wykonywane są polecenia. Media społecznościowe, osobiste sieci znajomych i współpracowników, internetowe tablice ogłoszeń i zawodowi headhunterzy zastąpili tradycyjne polecenia skierowań z wykorzystaniem mediów, korzystając z technologii cyfrowej. Jedno badanie zatrudniające Jobvite wykazało, że zatrudnienie poleconego kandydata zajmuje mniej czasu i mniej niż dla zwykłego kandydata. Osoby polecone pozostają dłużej w swoich zadaniach i mają większą satysfakcję z pracy.

Millenialsi często troszczą się bardziej o środowisko pracy i koncepcję restauracji niż ich stawki. Praca w restauracjach przynosi coraz wyższe stawki - zwłaszcza za wykwalifikowane stanowiska i szefów celebrytów. Jednakże milenialsi dobrze reagują na planowanie elastyczności, szczegóły łańcucha dostaw w restauracji i pracę w zróżnicowanym środowisku. Wiele millenialsów bardzo troszczy się o ich perspektywy zawodowe i to, w jaki sposób ich sieci znajomych będą postrzegać swoje miejsca pracy, zamiast płacić im bezpośrednie pensje i świadczenia.

Dołącz do nas

Rekrutacja i zatrudnianie

Kluczowe znaczenie ma zapewnienie atrakcyjnego środowiska pracy, aby przyciągnąć wykwalifikowanych pracowników. Wystarczy stworzyć samoobsługowy portal, w którym pracownicy mogą uzyskać dostęp do swoich danych, zmienić swoje dane osobowe, poprosić o czas wolny i uzyskać informacje o ich korzyściach, co może być dużym plusem. Jeśli pracownicy mogą łatwo i szybko wsiadać i wysiadają z samolotu, obsługa restauracji spodoba się doświadczonym komputerom milionom ludzi.

Oczekuje się, że do 2025 roku Millenialsowie będą stanowić około 75% światowej siły roboczej , więc bardzo ważne jest, aby skutecznie ich rekrutować. Niektóre z najlepszych praktyk w zakresie rekrutacji i zatrudniania pracowników restauracji obejmują:

 • Twórz atrakcyjne opisy zadań

  Skuteczna rekrutacja wymaga silnej autopromocji. Ważne jest, aby tworzyć żywe i atrakcyjne opisy miejsc pracy.

 • Użyj swojej witryny do rekrutacji

  Tysiąclecia często wolą szukać restauracji, w których czują, że lubią pracować, więc korzystaj ze swojej strony internetowej, aby promować korzyści płynące z pracy dla Twojej firmy.

 • Weź aktywną rolę w mediach społecznościowych

  Połączenia z mediami społecznościowymi i skierowania to coraz bardziej krytyczne platformy do budowania marki i rekrutacji. Zatrudnianie pracowników może również wykorzystywać media społecznościowe do badania kandydatów na stanowiska.

 • Celuj i oceniaj kandydatów do pracy

  Możesz użyć wielu narzędzi cyfrowych do oceny kandydujących umiejętności i postaw.

 • Promuj sprawy społeczne i lokalne wydarzenia

  Możesz uzyskać wiele korzyści rekrutacyjnych, wspierając wartościowe cele preferowane przez docelowych klientów i preferowanych kandydatów.

 • Zachęcaj istniejących pracowników do promowania swojej restauracji

  Lojalni i usatysfakcjonowani pracownicy mogą stać się najlepszym źródłem zatrudnienia, gdy zamieszczają korzystne treści dotyczące Twojej firmy.

 • Kandydaci na ekran przez telefon

  Ważne jest, aby opracować listę kontrolną tego, czego szukasz w firmie dla każdej pozycji w restauracji.

 • Zidentyfikuj kandydatów do rozwoju kariery

  Im szybciej odkryjesz szanse na awans i przekwalifikowanie, tym większa satysfakcja z pracy.

 • Zachowaj CV na pliku

  Gdy otrzymasz CV, zachowaj ważne informacje w pliku. Być może nie potrzebujesz obecnie szefa kuchni, ale utrzymywanie otwartych linii komunikacji może okazać się nieocenione w przyszłych działaniach rekrutacyjnych.

 • Zapewnij szkolenie i mentoring

  Możesz znacznie zaoszczędzić na średnim koszcie zatrudnienia i personelu szkoleniowego, tworząc autorski program samokształcenia. Twoje narzędzia szkoleniowe mogą obejmować materiały pisemne, testy, filmy, zdjęcia i inne pomoce szkoleniowe. Dodaj ludzki charakter do swojej strategii treningowej, przypisując mentorów lub trenerów do nowych pracowników, aby mogli uczyć się swoich obowiązków.

 • Daj pracownikom sieci i narzędzia na stole

  Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy pomagali w rekrutacji, ważne jest, aby ich zachęcać. Rozpoznaj swoje wysiłki społeczne, wynagradzaj je za demonstrowanie odpowiedzialności społecznej i tworzenie zróżnicowanego środowiska pracy. Zachęcaj swoich pracowników do rozwijania empatii dla ludzi z innych kultur i środowisk społeczno-ekonomicznych.

Zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwo dla pracowników

Restauratorzy muszą być przygotowani na rozwiązanie różnych problemów związanych z bezpieczeństwem pracowników. Stary lub wadliwy sprzęt, kwestie sanitarne, poślizgnięcia i upadki, skaleczenia, oparzenia i choroby przenoszone przez żywność są częstymi czynnikami ryzyka w restauracjach. Pracownicy baru mają dodatkowe niebezpieczeństwa związane z kontaktami z pijanymi i awanturniczymi klientami i dbaniem o to, by nie podawać alkoholu nieletnim i nietrzeźwym klientom, co mogłoby podnieść kwestie odpowiedzialności za wszelkie związane z tym wypadki, incydenty związane z jazdą pod wpływem alkoholu, walki itp. Jeśli jeden z pracowników nękających lub prześladujących innych, możesz stanąć w obliczu procesu nękania lub dyskryminacji.

Zarządzanie ryzykiem, ochrona ubezpieczeniowa i programy bezpieczeństwa pracowniczego są konieczne, aby chronić swoich gości i pracowników. Stworzenie bezpiecznego, atrakcyjnego i opiekuńczego środowiska pracy to najlepszy sposób na przyspieszenie działań rekrutacyjnych i budowanie lojalności pracowników, a to z kolei przyciągnie odpowiednich klientów.

Atrakcyjne środowisko jest równie ważne dla początkujących pracowników, jak i dla wysoko postawionych kandydatów. Pielęgnowanie personelu dzięki regularnym promocjom, podwyżkom płac i zwiększonej odpowiedzialności będzie inspirować większą lojalność, pomagać w planowaniu sukcesji na kluczowe stanowiska i sprawić, że Twoi pracownicy będą dumni z tego, że pracują dla Ciebie. Zachęcaj do tworzenia atmosfery zespołu, wspierania zrównoważonego rozwoju i lokalnego zaopatrzenia, zapewniania elastycznych harmonogramów pracy i szybkiego rozwiązywania problemów związanych z nękaniem i dyskryminacją.

Pobierz Waiterio For Your Restaurant
Pobieranie